رئیس سابق بانک مرکزی چین اعلام کرد عرضه یوان دیجیتالی برای تجارت و سرمایه‌گذاری مناسب است.

به گزارش برات‌نیوز، ژو ژیاو چن معتقد است عرضه یوان دیجتالی قرار نیست ارزهای محبوبی چون دلار و یورو را از چرخه اقتصادی حذف کند.

به گفته رئیس سابق بانک مرکزی چین، این کشور در رابطه با جایگزینی ارز دیجیتال جاه‌طلبی ندارد.

وی در همایش مالی شهر شانگهای اعلام کرد: عرضه یوان دیجیتالی به ما این امکان را می دهد که به طور همزمان وسیله‌ای برای پرداخت و تراکنش ارزی فرامرزی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: ۳.۱۳ میلیون تراکنش ارز دیجیتال در چین

ژیاو چن گفت: مهم است که بدانیم  پرداخت الکترونیکی با استفاده از ارزهای دیجیتالی قرار نیست به طور کامل جایگزین ارزهای جهانی معتبر پذیرفته شده جهانی نظیر دلار یا یورو شود.

اگر مایل به استفاده از ارزهای دیجیتالی باشید، یوان دیجیتال می‌تواند انتخاب خوبی برای تجارت و سرمایه‌گذاری باشد.

یوان دیجیتالی شبیه لیبرا (ارز فیس بوک) نیست و ما این جاه طلبی را نداریم که آن را جایگزین ارزهای فعلی کنیم. 

وی در ادامه سخنان خود افزود: پکن می‌خواهد به جای به چالش کشیدن ساختارهای معمول ارز خارجی و سیستم‌های پولی، مصرف‌کنندگان و بازرگانان خارجی را متقاعد کند که به تدریج یوان دیجیتال را به عنوان ابزاری برای پرداخت قبول کنند.

عرضه یوان دیجیتالی تا زمان رقابت‌های المپیک زمستانی 2022

در ماه می سال جاری میلادی، بانک مرکزی چین اعلام کرد تا زمان برگزاری المپیک زمستانی 2022، زمینه‌های عرضه یوان دیجیتالی را فراهم خواهد کرد.

چین قصد دارد این ارز دیجیتالی را به جای یوان کاغذی متداول، به چرخه اقتصادی وارد کند.

از جمله اقدامات این کشور برای عرضه یوان دیجیتالی، عرضه آن در شماری از شهرهای بزرگ چین به طور آزمایشی است.

شرکت جی دی دات کام، دومین خرده فروش بزرگ آنلاین چین به تازگی اعلام کرده در یک همکاری گسترده با بانک مرکزی چین، قرار است حدود سه میلیون دلار ( ۲۰ میلیون یوان دیجیتال) یوان دیجیتالی به صورت عرضه اولیه در اختیار شهروندان چینی قرار دهد.

به گزارش راشا تودی، ارز دیجیتال جدید دولتی چین تجارت بین مرزی را به دلیل بهره‌مندی از انجام همزمان پرداخت‌ها و نقل و انتقال‌های ارزی تغییر شکل خواهد داد.

رئیس سابق بانک مرکزی چین دعی شده است یکی از بزرگترین مزایای استفاده از سیستم دیجیتال انجام همزمان  پرداخت‌ها و تبدیل ارزی خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *