به گزارش برات ‌نیوز، مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با بازار مسکن گفت: طرح عرضه 6 میلیون مسکن در بلندمدت و چیزی شبیه مسکن مهر قرار است در صورت رفع ایرادات موجود، بین مجلس و دولت نهایی شده و تصویب شود. طرح عرضه 6 میلیون مسکن می‌تواند در بازار گشایش ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در همین زمینه افزود: امید داریم با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و با تمهیداتی که بر آن اندیشیده شده است بخش عمده آپارتمان‌های احتکار شده به بازار عرضه شود و با این اقدام بازار مسکن به آرامش برسد.

اخذ مالیات از خانه های خالی یکی از راه حل هایی است که این روزها برای رفع مشکلات بازار مسکن به کارگرفته شده است زیرا مسوولان بر این باورند که مخالف دارایی بیش از صدها واحد مسکونی برای هرنفر نبوده و تنها خواستار خالی نماندن این واحد های مسکونی هستند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره این موضوع گفته است :هیچ ایرادی ندارد که یک نفر ۶۰۰ خانه یا هزار خانه داشته باشد فقط نباید آن را احتکار کند و خالی بگذارد.

پروانه اصلانی اظهار کرده است: ما مشکلی با این موضوع که شهروندان چندصد خانه داشته باشند نداریم​ و رسانه ها هم نباید به این مسئله دامن بزنند؛ زیرا باعث می شود بخش ساخت و ساز لطمه بخورد. چیزی که همه باید با آن مقابله کنیم احتکار و خالی نگه داشتن واحدهای مسکونی است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *