تکنولوژیمنتخب سردبیر

واکنش‌ها به عکس‌های نژادپرستانه در آمازون منجر به حذف آنها شد

عکس های نژادپرستانه آمازون

آمازون، بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا، در چند روز گذشته با انتشار عکس‌هایی حاوی متنی نژادپرستانه با واکنش شدید کاربران شبکه‌های مجازی روبه‌رو شده بود. امروز این فروشگاه اینترنتی اعلام کرد عکس‌های نژادپرستانه را از سایت بریتانیا حذف کرده است. عکس های نژادپرستانه آمازون در طول روزهای گذشته حسابی سر و صدا به راه انداخته بودند. با برات نیوز همراه باشید.

داستان از این قرار بود که چند فروشنده آمازون در سایت بریتانیای این فروشگاه، با قرار دادن عکس‌هایی در صفحه فروش هدفون و ایرباد از کلمات توهین‌آمیز خطاب به سیاه‌پوستان استفاده کرده بودند. اسکرین‌شات‌ها از این صفحات در یکی دو روز گذشته فضای مجازی و به‌خصوص توییتر را پر کرده بود. کاربران معترض، آمازون را متهم به نژادپرستی کرده و خواستار عذرخواهی این شرکت بودند. عکس های نژادپرستانه آمازون کار را به جایی رساند که آمازون مجبور شد عکس ها را حذف کند.

بیشتر بخوانید: با ارزش ترین سایت های دنیا کدامند؟

 

امروز گزارش شد که این عکس‌ها از سایت بریتانیا حذف شده و روابط عمومی آمازون توضیحاتی را در این خصوص ارائه داده است. سخنگوی آمازون اعلام کرده به محض اینکه متوجه چنین محتوایی شده‌اند، عکس‌ها حذف و با منتشرکنندگان آن برخورد شده است.

از آنجا که فروش محصولات در آمازون به‌صورت بازارگاهی صورت می‌گیرد، یعنی فروشندگان متعدد می‌توانند با دارا بودن حساب کاربری فروشندگی در آمازون صفحات محصولات خود را بسازند، این امکان برای فروشندگان نژادپرست به وجود آمده بود تا برای ساعاتی کلمات توهین‌آمیز را در قالب عکس در معرض نمایش به میلیاردها نفر قرار دهند. در بعضی گزارش‌ها آمده است صفحات این فروشندگان اغلب بدون بازدید یا با بازدید محدود بوده که نشان از تازه‌وارد بودن آنها دارد و از سوی دیگر می‌تواند توجیه‌گر انگیزه این فروشندگان باشد که یا به دنبال بازدید بیشتر بوده‌اند یا اساسا با اهداف نژادپرستانه در آمازون حساب کاربری ساخته‌اند. اما در هر صورت تعداد بازدید مستقیم از صفحات حاوی توهین معلوم نیست و به‌صورت رسمی و موثق تایید نشده است.

بیشتر بخوانید: کرونا جف بزوس را تریلیونر می‌کند!

اعتراض کاربران در واکنش به محتواهای توهین‌آمیز سویه‌ای اتهام‌آمیز به مجموعه آمازون هم داشت و درواقع بیان می‌کرد چرا آمازون در چنین سیستمی با امکان محتواگذاری در این سطح وسیع، دغدغه‌ای برای جلوگیری از ترویج نژادپرستی نداشته است؟ پس از حذف عکس‌های نژادپرستانه هم اعتراضات همچنان ادامه دارد و این بار با این پرسش پیگیری می‌شود که چرا حساب کاربری فروشندگان نژادپرست به‌طور کلی حذف و از دسترس خارج نشده است و به این طریق آمازون با رویکردهای سودجویانه خود ریسک حذف فروشندگان را با هدف مقابله با نژادپرستی نپذیرفته است.2

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید