تکنولوژی

فاصله اجتماعی با گوگل

فاصله اجتماعی با گوگل

ابزار جدید واقعیت افزوده گوگل قرار است به شما در جلوگیری از ابتلا به کرونا، کمک کند. اما نحوه عملکرد این ابزار چگونه است؟ با برات نیوز همراه باشید تا درمورد ابزار جدید واقعیت افزوده گوگل برای فاصله‌گذاری اجتماعی، آشنا شوید. در واقع فاصله اجتماعی با گوگل راحت‌تر از قبل شده است.

به پیاده‌روی رفته‌اید و ناگهان به‌خاطر می‌آورید ماسک‌ خود را در خانه جا گذاشته‌اید. برای بدتر شدن شرایط، فرد دیگری بدون ماسک، درحال حرکت به سمت شما است و به‌شدت سرفه می‌کند. آیا این فرد که احتمالا مبتلا به ویروس کووید-19 است، بیش از 2 متر با شما فاصله دارد؟ فاصله‌ 6 فوتی (1.8288 متری)، فاصله‌ پیشنهادی توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری است که با رعایت آن، خارج از محدوده آلودگی به ویروس کووید-19 خواهید بود.

طبق گزارش Droid-Life، گوگل تحقیقات جدیدی انجام می‌دهد که سودار (Sodar) نام دارد. این ابزار با استفاده از تلفن همراه شما و واقعیت افزوده، محدوده 2 متری اطراف شما را اندازه‌گیری می‌کند تا نشان دهد افراد دیگر تا چه محدوده‌ای باید از شما فاصله داشته باشند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.

فاصله اجتماعی با گوگل

برای استفاده از ابزار جدید واقعیت افزوده گوگل به چه مواردی نیاز دارید؟

برای استفاده از ابزار جدید واقعیت افزوده گوگل، سودار، نیاز به یک تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و همچنین مرورگر کروم دارید.

چگونه از این سرویس جدید استفاده کنیم؟

کافی است مرورگر کروم خود را باز کرده و وارد سایت Sodar.withgoogle.com شوید. سپس دکمه Launch را لمس کنید تا وارد مرحله آموزشی کوتاهی شوید که نحوه نگهداری تلفن همراه برای پیش‌بینی مناسب محیط را به شما آموزش می‌دهید. باید دوربین رو به زمین باشد تا بتوانید دایره 2 متری واقعیت افزوده را در اطراف خود مشاهده کنید.

به خاطر داشته باشید که سودار فعلا نسخه‌ای برای تلفن‌های همراه اپل ندارد و البته اگر تلفن همراه شما با سیستم عامل اندروید، فاقد مرورگر کروم باشد هم نمی‌توانید از سودار استفاده کنید.

هدف اصلی این ابزار، آن است که مطمئن شویم همه‌ی ما قادر به پیروی از قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم.

با استفاده از ابزار فاصله اجتماعی با گوگل ، دیگر نیازی نیست حدس بزنید که فاصله‌ شما با افراد دیگر، مناسب است یا خیر. تنها کافی است تلفن همراه خود را نگاه کنید تا امنیت را تجربه کنید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید