تکنولوژی

فالکون 9 فضانوردان ناسا را به ایستگاه ببین المللی فضایی می برد

پرتاب فضاپیما

پرتاب تاریخی فضاپیمای سرنشین‌دار ناسا که قرار است فضانوردان را از خاک آمریکا به ایستگاه بین‌المللی فضایی پرتاب کند، با وجود همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و خروج  آژانس تامین‌کننده نیروی انسانی برای هدایت فضاپیما از عملیات، هفته‌ آینده انجام خواهد شد. این اولین برنامه ‌فضایی ناسا برای پرتاب فضانوردان از آمریکا بعد از سال ۲۰۱۱ است. درست از زمانی که اتاقک فضاپیمای روسی سایوز دچار نقص فنی شد. در واقع فالکون 9 فضانوردان ناسا را به ایستگاه ببین المللی فضایی می‌برد.

فالکون 9 فضانوردان ناسا

ناسا و اسپیس ایکس در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی اعلام کردند: «در بازنگری‌ها آمادگی قابل قبولی برای انجام عملیات داشته اند.» استیو جرکزیک، عضو هیئت رئیسه آژانس اسپیس ایکس، اظهار کرد:«همه سیستم‌ها و خطرات احتمالی با دقت بررسی شده‌ و بدون مشکل هستند. در مجموع همه چیز برای عملیات پرتاب ۲۷ می آماده است و فالکون 9 فضانوردان ناسا را به ایستگاه ببین المللی خواهد برد.»

 

موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس و فضاپیمای سرنشین‌دار «دراگون» که فصانوردان با آن‌ها پرتاب می‌شوند، در مرکز قرارگاه کندی، مجموعه ۳۹A جای‌گیری شده‌اند.

موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس و فضاپیمای سرنشین‌دار «دراگون» که فصانوردان با آن‌ها پرتاب می‌شوند، در مرکز قرارگاه کندی، مجموعه ۳۹A جای‌گیری شده‌اند. اسپیس ایکس به تازگی موتو‌ر‌های درجه اول فالکوم ۹ را به عنوان بخشی از ارزیابی‌های قبل از پرتاب آزمایش کرده است. اما تیم عملیاتی دمو ۲،  باید آزمون آمادگی نهایی دیگری انجام دهد که داده‌های آماری مهم برای پرتابِ ۲۵ می را هماهنگ می‌کند.

فالکون 9 فضانوردان ناسا

در صورتی که نقص فنی رخ ندهد، فضاپیمای سرنشین‌دار «دراگون» در ساعت ۱۶:۳۳ به وقت آمریکا، روز ۲۷ ام ماه می به همراه ۲ فضانورد ناسا، باب برکین و داگ هرلی به مدار پرتاب خواهد شد.

این یک اتفاق شگفت‌انگیز و تاریخ‌ساز برای ناسا و آمریکا خواهد بود. زمانی که فضانوردان آمریکایی با موفقیت به ایستگاه فضایی خود برسند و فضاپیما ماموریت خود را با موفقیت به پایان برساند، ناسا می‌تواند اطلاعات جامع‌تری درباره این پرتاب منتشر کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید