1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا
اخبار اقتصادی

هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

محمدهاشم سمتی، رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا در مورد هرگونه معامله به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا هشدار داد که در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یک ساله عرضه کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

محمدهاشم سمتی اعلام کرد:

طبق آنچه کمیته خودرو تصویب کرده، هرگونه نقل و انتقال وکالتی خودروهای صفر کلیومتر که در این طرح‌ها عرضه شده‌اند، ممنوع است و انجام آن برای فروشنده و خریدار تبعات حقوقی خواهد داشت.

رییس دفتر مرکزی حقوقی سایپا افزود:

سند خودروهایی که در طرح‌های پیش‌فروش فوق‌العاده عرضه شده است، به‌مدت یک سال در رهن و نزد خودروساز باقی خواهد ماند و دولت و نهادهای ذی‌ربط، معامله این خودروها را به‌رسمیت نخواهد شناخت.

فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

غیررسمی‌بودن خریدوفروش حواله خودرو

سمتی با اشاره به این‌که برخی از مشتریان، خودروهای خود را به‌صورت غیررسمی معامله می‌کنند اضافه کرد:

این‌گونه معامله‌های غیررسمی، روش معتبری برای اثبات ندارد و اگر بین طرفین اختلافی پیش بیاید یا یکی از آن‌ها فوت کند، فرآیند سند قطعی زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید و نیازمند صرف هزینه‌های زیاد در محاکم دادگستری خواهد بود.

رییس دفتر مرکزی حقوقی سایپا در رابطه با فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا اظهار داشت:

شرکت خودروی سایپا محصولاتی را که در طرح پیش‌فروش یا فوق‌العاده عرضه کرده فقط به شخص خریدار تحویل خواهد داد و به‌منظور کاهش نقش واسطه‌ها هیچ‌گونه وکالت‌نامه‌ای از جانب این افراد پذیرش نخواهد کرد.

وی یادآوری کرد:

حقوق ناشی از قرارداد پیش‌فروش در سامانه‌های سایپا یا هیچ مرجع دیگری قابلیت انتقال ندارد، زیرا این کار باعث سوء‌استفاده افراد سودجو و فروش یک خودرو به چند شخص می‌شود. این شرکت تمهیدات زیادی برای جلوگیری از ورود واسطه‌ها به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا اندیشیده و باعث می‌شود انجام این معاملات ریسک بالایی داشته باشد. بنابراین، از هموطنان تقاضا داریم از هرگونه معامله قرارداد پیش‌خرید خودداری کنند تا مشکلات عدیده به‌وجود ‌نیاید.

بیشتر بخوانید: همه‌چیز درباره سایپا شاهین، خودروی نورسیده سایپا

 

سمتی در پایان گفت:

ممنوعیت معامله‌های خودروهای عرضه‌شده با هدف حفظ حقوق مشتریان انجام شده تا از تکرار پر التهاب در بازار خودرو جلوگیری شود و با سایت‌هایی که در این مورد تبلیغ مجازی می‌کنند، برخورد خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست