1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا
اخبار اقتصادی

هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

هشدار به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

محمدهاشم سمتی، رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا در مورد هرگونه معامله به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا هشدار داد که در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یک ساله عرضه کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

محمدهاشم سمتی اعلام کرد:

طبق آنچه کمیته خودرو تصویب کرده، هرگونه نقل و انتقال وکالتی خودروهای صفر کلیومتر که در این طرح‌ها عرضه شده‌اند، ممنوع است و انجام آن برای فروشنده و خریدار تبعات حقوقی خواهد داشت.

رییس دفتر مرکزی حقوقی سایپا افزود:

سند خودروهایی که در طرح‌های پیش‌فروش فوق‌العاده عرضه شده است، به‌مدت یک سال در رهن و نزد خودروساز باقی خواهد ماند و دولت و نهادهای ذی‌ربط، معامله این خودروها را به‌رسمیت نخواهد شناخت.

فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا

غیررسمی‌بودن خریدوفروش حواله خودرو

سمتی با اشاره به این‌که برخی از مشتریان، خودروهای خود را به‌صورت غیررسمی معامله می‌کنند اضافه کرد:

این‌گونه معامله‌های غیررسمی، روش معتبری برای اثبات ندارد و اگر بین طرفین اختلافی پیش بیاید یا یکی از آن‌ها فوت کند، فرآیند سند قطعی زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید و نیازمند صرف هزینه‌های زیاد در محاکم دادگستری خواهد بود.

رییس دفتر مرکزی حقوقی سایپا در رابطه با فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا اظهار داشت:

شرکت خودروی سایپا محصولاتی را که در طرح پیش‌فروش یا فوق‌العاده عرضه کرده فقط به شخص خریدار تحویل خواهد داد و به‌منظور کاهش نقش واسطه‌ها هیچ‌گونه وکالت‌نامه‌ای از جانب این افراد پذیرش نخواهد کرد.

وی یادآوری کرد:

حقوق ناشی از قرارداد پیش‌فروش در سامانه‌های سایپا یا هیچ مرجع دیگری قابلیت انتقال ندارد، زیرا این کار باعث سوء‌استفاده افراد سودجو و فروش یک خودرو به چند شخص می‌شود. این شرکت تمهیدات زیادی برای جلوگیری از ورود واسطه‌ها به فروشندگان و خریداران حواله خودرو سایپا اندیشیده و باعث می‌شود انجام این معاملات ریسک بالایی داشته باشد. بنابراین، از هموطنان تقاضا داریم از هرگونه معامله قرارداد پیش‌خرید خودداری کنند تا مشکلات عدیده به‌وجود ‌نیاید.

بیشتر بخوانید: همه‌چیز درباره سایپا شاهین، خودروی نورسیده سایپا

 

سمتی در پایان گفت:

ممنوعیت معامله‌های خودروهای عرضه‌شده با هدف حفظ حقوق مشتریان انجام شده تا از تکرار پر التهاب در بازار خودرو جلوگیری شود و با سایت‌هایی که در این مورد تبلیغ مجازی می‌کنند، برخورد خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست