رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد فروش اجباری روغن نباتی همراه با کالاهای دیگر تخلف است.

به گزارش برات‌نیوز، عباس تابش اظهار کرد: باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و نمایندگی‌های عرضه مورد رصد قرار گرفته و از انجام تخلف موضوعی به خصوص عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی جلوگیری شود.

بدیهی است مسئولیت عملکرد تمامی ویزیتورها و عوامل پخش با واحدهای اصلی بوده و حتما باید کنترل‌های لازم در این خصوص توسط این شرکت‌ها صورت گیرد.

تابش همچنین اعلام کرد طبق دستورالعمل ابلاغ شده سازمان حمایت، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین بازرسان اصناف باید با طرح برنامه‌ریزی‌های مناسب و انجام بازرسی‌های پی‌درپی، بر عدم فروش اجباری روغن نباتی نظارت کنند. .

بیشتر بخوانید: نوبت افزایش قیمت به روغن و شیر رسید

وی همچنین در ادامه سخنان خود افزود: اقدامات نظارتی برای اقلام یارانه‌ای و کالاهای اساسی همچنان با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت تمامی دستگاه‌های نظارتی در حال پیگیری بوده و تاکنون پرونده‌هایی نیز برای متخلفان تشکیل شده، اما انتظار داریم با خود کنترلی شبکه فروش، شاهد بروز تخلفاتی از این قبیل نباشیم. 

کارخانجات هیچ نقشی در فروش اجباری روغن نباتی ندارند

در این جلسه همچنین شرکت‌های تولید و پخش روغن خوراکی اظهار داشتند که فروش اجباری روغن خوراکی همراه با سایر کالاها به کارخانجات ربطی ندارد و فرایند فروش در شبکه توزیع با ضوابط خاص خود صورت می‌گیرد؛ لذا این تخلف از سوی برخی عوامل فروش رخ می‌دهد که نیازمند برخورد جدی‌ست.

طبق بررسی‌های میدانی بازرسان سازمان صمت استان تهران در اواخر آبان ماه، مشخص شد که تعدادی از شرکت‌های پخش و صنوف توزیعی، روغن نباتی مصرفی خانوار را تنها همراه با اقلام دیگر می‌فروشند.

در پایان این مراسم عباس تابش اعلام کرد مردم می‌توانند تخلفات مشاهده شده در رابطه با فروش اجباری روغن نباتی همراه با سایر کالاها را از طریق تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها  گزارش کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *