اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

غیرقانونی بودن فروش اجباری عرصه در واحدهای مسکن مهر

فروش اجباری عرصه

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، علی نیکزاد اعلام کرد: فروش اجباری عرصه در واحدهای مسکن مهر سراسر کشور ممنوع و غیرقانونی‌ست.  هیچ‌کس حق ندارد فروش عرصه را اجباری کند؛ درواقع مردم می‎توانند به اختیار خود درخواست خرید عرصه را با قیمت عادلانه کارشناسی شده مطرح کنند. با برات نیوز همراه باشید.

وی با تأکید بر این نکته که هدف متولیان مسکن مهر از اجاره 99 ساله، حذف قیمت زمین از قیمت تمام شده مسکن است، گفت: باید با کسانی که از قانون تخطی کرده و عرصه مسکن را به اجبار به مردم می‌فروشند به‌طور قاطع برخورد شود.

بیشتر بخوانید: رونق مسکن در تابستان

او همچنین در رابطه با آثار ناشی از فروش اجباری عرصه مسکن در واحدهای مسکن مهر این نکته را نیز اضافه کرد که این‌گونه اتفاقات سبب گرانی مسکن مهر به‌خصوص در شهرهای جدید می‌شود.

وی در ادامه نیز تأکید کرد اخذ 20میلیون تومان از یارانه دولتی واحدهای مسکن مهر پردیس عملی غیرقانونی محسوب می‌شود. نیکزاد حذف 25 درصد یارانه‌ای که دولت به واحدهای مسکن اعطا کرده است را صددرصد خلاف قانون برشمرد و گفت: یارانه اعطایی دولت به واحدهای مسکن مهر دارای مصوبه هیئت وزیران است و نباید حذف شود.

گفتنی‌ست که شرکت عمران شهر جدید پردیس با انتشار مصوبه‌ای، خرید عرصه واحدهای مسکن مهر را اجباری کرده و علاوه‌بر آن نسبت‌به اخذ 25درصد از یارانه اعطایی دولت معادل 20 میلیون تومان پس از نقل و انتقال واحد اقدام کرده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید