بازی

فروش بازی فورتنایت از طریق تلفن همراه، یک میلیارد دلار است

فروش بازی فورتنایت در تلفن همراه!

آخرین آمار فروش بازی فورتنایت (Fortnite)، پدیده‌ای که این روزها صحبت از آن همه‌جا شنیده می‌شود؛ حاکی از محبوبیت حیرت‌انگیز این بازی روی تلفن همراه است. با برات نیوز همراه باشید تا درمورد فروش و محبوبیت این بازی جذاب، بیشتر بدانید.

موفقیت روزافزون بازی حماسی فورتنایت در آمار و ارقام هم مشخص است. این اعداد نشانگر عملکرد بی‌نظیر این بازی در تلفن همراه هست. طبق آنچه در Sensor Tower اعلام شده، بازی فورتنایت دو سال بعد از انتشار نسخه مخصوص تلفن‌های همراه، به درآمد یک میلیارد دلاری دست یافته است.

نکته جالب اینجاست که این آمار تنها مختص به نسخه تلفن همراه این بازی است و فروش بازی فورتنایت روی کامپیوترهای شخصی و کنسول‌ها را در نظر نگرفته است، وگرنه مجموع درآمد سازندگان این بازی بسیار بیشتر از یک میلیارد دلار است.

تاثیر کووید-19 در فروش بازی فورتنایت

موفقیت سریع این بازی، با وضعیت جهانی فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر هم شده و فروش آن در آپریل سال ۲۰۲۰، افزایش بیشتری داشته است. فروش بازی فورتنایت در آپریل، حدود ۴۴/۳ میلیون دلار بود و نزدیک ۶ میلیون نصب جدید به همراه داشته که این آمار نسبت به سال گذشته، بسیار بیشتر است. با در نظر گرفتن بازه‌ یک ساله، می‌توان دومین ماهی که این بازی با نصب بسیار مواجه شد را دسامبر ۲۰۱۹ دانست که حدود سه میلیون بار نصب شد.

تاثیر کاربران تلفن همراه در فروش بازی فورتنایت

Sensor Tower مدعی است نسخه گوگل پلی فورتنایت که آپریل امسال منتشر شد، تاکنون ۹۳۷ هزار دلار درآمد برای دست‌اندرکاران این بازی به همراه داشته است. تعداد دانلودهای این بازی در تمام دستگاه‌های تلفن همراه، در مجموع به ۱۲۹ میلیون بار رسیده است. به طور کلی، فورتنایت حدود ۳۵۰ میلیون کاربر ثبت‌نام شده دارد و اخیرا تعداد ۱۲/۳ میلیون نفر به صورت فعال، سرگرم بازی فورتنایت هستند.

طبق تائید اخیر فورتنایت، نسخه‌ای برای PS5 و Xbox سری X در راه است که احتمالا آن‌ها هم موفقیت مشابهی به ارمغان می‌آورند. این نسخه هم مانند دیگر نسخه‌های بازی، قابلیت بازی با رقبا را به همراه دارد.

منبع: Game Spot

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید