فروش خودرو در چین در ماه آگوست نسبت به سال قبل برای پنجمین ماه متوالی به میزان 11.6٪ افزایش یافت. بزرگترین بازار خودرو در جهان در دوران قرنطینه ناشی از ویروس کرونا با کمترین میزان استقبال مواجه شد اما اکنون با رشد مواجه شده است.

مجموع فروش خودرو سال جاری

به گزارش برات نیوز، داده های انجمن تولید کنندگان خودرو چین نشان داد که فروش ماه گذشته به 2.19 میلیون وسیله نقلیه افزایش یافته است. در مجموع فروش 8 ماهه نخست سال جاری میلادی با 14.55 میلیون وسیله نقلیه هنوز 9.7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.

فروش خودروهای برقی یا با انرژی‌های جدید در چین نیز برای دومین مال متوالی با 26% افزایش در ماه آگوست به 109 هزار دستگاه خودرو رسید. که این یک علامت امیدوار کننده برای خودروسازان جهانی که سرمایه گذاری زیادی در خودروهای الکتریکی در بازار انجام داده اند محسوب می شود.

خودروهای انرژی جدید شامل چه مواردی است؟

انجمن تولید کنندگان اتومبیل چین (CAAM) روز پنجشنبه اعلام کرد: « فروش خودروهایی با سوخت انرژی جدید احتمالاً امسال به 1.1 میلیون وسیله نقلیه خواهد رسید که حدود 11 درصد کمتر از سال گذشته است.

این خودروها شامل وسایل نقلیه برقی باتری دار، خودروهای هیبریدی، برقی، بنزینی و سلول پیل سوختی هیدروژنی هستند.

چن شیهوا ، مقام ارشد CAAM گفت: «بازپرداخت فروش خودرو توسط رویدادهای تبلیغات فروش خودروهای انرژی جدید در مناطق روستایی و حمایت دولت های محلی تقویت شده است».

فروش خودرو در چین
خودروهای انرژی جدید شامل وسایل نقلیه برقی باتری دار، خودروهای هیبریدی، برقی، بنزینی و سلول پیل سوختی هیدروژنی هستند.

خودروسازهای موفق در چین

سازندگان خودروهای الکتریکی از تولیدات خانگی Nio Inc NIO.N و Xpeng Inc XPEV.N تا تسلا، رهبر بازار آمریکا در حال گسترش ظرفیت تولید در چین هستند، و دولت به شدت وسایل نقلیه سبزتر را به عنوان وسیله ای برای کاهش آلودگی شدید هوا تبلیغ می کند.

آلن کانگ، تحلیلگر ارشد در این باره می‌گوید: «در ماه آگوست خودروی مینی جدید الکتریکی جنرال موتورز و خودروی تسلا مدل 3 هر دو فروش خوبی داشتند.»

سهم فروش کامیون‌ها

فروش کامیون ها و سایر وسایل نقلیه تجاری که حدود یک چهارم بازار را تشکیل می دهند، 41.6 درصد افزایش یافت که گفته می شود که ناشی از سرمایه گذاری دولت در زیرساخت ها و اقدام خریداران برای ارتقای خودروهای خود به منظور رعایت قوانین سخت انتشار آلایندگی است. فروش وسایل نقلیه مسافربری مانند اتوبوس نیز در این ماه 6 درصد افزایش یافت.

رشد فروش تویوتا

خودروسازانی که رشد فروش خود را در ماه آگوست گزارش کرده اند شامل Geely Automobile Holdings Ltd 0175.HK و Toyota Motor Corp 7203.T. بودند. با این حال ، مشارکت های اصلی محلی شرکت های نیسان موتور با مسئولیت محدود و شرکت جنرال موتورز، در ماه گذشته با کاهش فروش همراه بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *