به تازگی آمار فروش بازی‌های ویدیویی در منطقه بریتانیا (UK) اعلام شده و در این آمار، فروش فوق‌العاده بازی بازی FIFA 21 را مشاهده می‌کنیم. البته از فروش عناوین دیگر نیز خبرهایی داریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با رسانه برات نیوز همراه باشید.

همه ما می‌دانیم که سری بازی‌های فیفا، طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارند و مردم هر سال برای شبیه سازی فوتبال‌های واقعی و تخلیه هیجان و سرگرم شدن، به سراغ نسخه‌ جدید سری بازی فیفا می‌روند. همین موضوع سبب می‌شود تا میزان فروش سری بازی FIFA همیشه ارقامی چشمگیر و راضی کننده باشد و به یکی از سودآور ترین محصولات برای شرکت الکترونیک آرتس (Eletronic Arts) تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه فیفا ۲۱ و فیفا ۲۰: تفاوت‌های بزرگ

نسخه جدید سری فیفا با نام FIFA 21 به تازگی عرضه شده و حالا با مشاهده آمار فروش بازی‌های ویدیویی در منطقه بریتانیا در هفته‌ای که گذشت، می‌توانیم بگوییم که میزان فروش بازی FIFA 21 نیز بسیار خوب بوده است.

با این که بازی FIFA 21 در صدر فهرست فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته و بهترین آمار را از آن خود کرده است، اما باید توجه داشته باشیم که فروش فیزیکی (نسخه‌ای که در خرده فروشی‌ها فروخته می‌شود) این بازی نسبت به نسخه سال قبل، یعنی بازی FIFA 20، میزان 42 درصد افت داشته است.

البته با وجود شیوع ویروس کرونا و البته کاهش علاقه عمده مردم در سراسر دنیا به خرید بازی به صورت فیزیکی، قطعا این رقم و این میزان افت می‌تواند منطقی باشد. با این حال، باید میزان فروش دیجیتالی بازی FIFA 21 را نیز برای مقایسه درست، در دست داشته باشیم.

رقبای بازی FIFA 21

همچنین بد نیست بدانید که FIFA 21 در هفته گذشته، بهترین و بیشترین میزان فروش فیزیکی را در هفته عرضه در تمام سال 2020 داشته است. رقبای بازی FIFA 21 برای دستیابی به این رکورد، عناوین محبوب Animal Crossing: New Horizons و The Last of Us Part 2 هستند که تا پیش از فیفا، بهترین آمار فروش فیزیکی سال را کسب کرده بودند.

اما از بازی FIFA 21 که بگذریم، به عناوین دیگری می‌رسیم که در رده‌های بعدی فهرست فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته‌اند. در رده دوم، بازی Star Wars: Squadrons دیده می‌شود که در دو هفته گذشته منتشر شد و در همان هفته عرضه خود، در رده دوم قرار گرفت.

حالا نیز این بازی را در رده دوم مشاهده می‌کنیم، با این تفاوت که میزان فروش آن در هفته گذشته به نسبت دو هفته گذشته، میزان 55 درصد افت یا کاهش داشته است. همچنین بد نیست به بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time اشاره کنیم که در فهرست فروش این هفته،‌ در رده سوم دیده می‌شود.

این بازی که چند هفته‌ای از عرضه آن می‌گذرد، توانست در بریتانیا بسیار خوب عمل کند و حتی در فهرست فروش هفته گذشته نیز در رده نخست دیده می‌شد اما با وجود کاهش فروش 58 درصدی نسبت به هفته قبل و البته عرضه بازی محبوب FIFA 21، جایگاه این عنوان به رده سوم تغییر کرده است.

رده های بعدی بازی FIFA 21

در رده‌های بعدی فهرست نیز عناوینی مانند Animal Crossing: New Horizons ،Super Mario 3D All-Stars ،Mario Kart 8 Deluxe و نسخه نینتندو سوییچ بازی Minecraft دیده می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید فهرست پرفروش ترین بازی‌های هفته گذشته در منطقه بریتانیا را در زیر مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که برای به دست آمدن این فهرست، تنها آمار فروش فیزیکی بازی‌ها در بازار محاسبه شده است.

  1. FIFA 21
  2. Star Wars: Squadrons
  3. Crash Bandicoot 4: It’s About Time
  4. Animal Crossing: New Horizons
  5. Super Mario 3D All-Stars
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Minecraft (Switch)
  8. Minecraft Dungeons
  9. Marvel’s Avengers
  10. Ring Fit Adventure

با نزدیک شدن به هفته‌ها و روزهای پایانی سال 2020 میلادی، بازی‌های بزرگتری عرضه خواهند شد و رقابت این عناوین در بازار بازی‌های ویدیویی، قطعا جذاب خواهد بود.

نظر شما در مورد فروش فوق‌العاده بازی FIFA 21 و به صورت کلی، فهرست فروش هفته گذشته بازی‌های ویدیویی در منطقه بریتانیا چیست؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *