اخبار اقتصادیبانک و بیمه

از این پس می‌توانید 30 درصد سهام عدالت را بفروشید

فروش 30 درصد سهام عدالت

به نظر می رسد که راهی جدید برای فروش سهام عدالت پیدا شده است. حس علایی، معاون سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد زین پس این امکان برای افراد وجود خواهد داشت که بتوانند 30 درصد از سهام عدالت خود را به‌فروش برسانند. این مصوبه که به تصویب شورای عالی بورس رسیده است امکانی را برای افراد فراهم می‌کند که بتوانند برای فروش 30 درصد از سهام خود به بانک‌ها مراجعه کنند. برطبق این مصوبه هر دو گروهی که روش مستقیم یا غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از این امکان استفاده کنند. با این تفاوت که در روش غیرمستقیم، مشخص شدن وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت الزامی‌ست. با برات نیوز همراه باشید.

فروش 30 درصد سهام عدالت

باتوجه به این موضوع، افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند باید صبر کنند تا تکلیف وضعیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شود. زیرا درصورتی‌که تا تاریخ 10 خرداد ماه سال جاری، اطلاعات به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل شوند و تعداد سهام‌داران استان‌ها مشخص شود، بلافاصله باید فرایند افزایش سرمایه شرکت‌ها و همچنین درج نماد در بورس و یا فرابورس انجام شود که همین پروسه حدود یک‌ماه به‌طول خواهد انجامید.

صرف‌نظر از اینکه آزادسازی سهام عدالت برای اقشار مختلف جامعه از جمله 6 تا 7 میلیون مستمری‌بگیر نهادهای حمایتی منافع بسیاری خواهد داشت، باتوجه به شرایط حال‌حاضر و روند رشد بورس، پیش‌بینی می‌شود که افراد کمی اقدام به‌ فروش سهام عدالت خود کنند. زیرا با بررسی NAV شرکت‌ها، افزایش سرمایه‌های پیش‌رو و همچنین شرایط کلی بورس این‌طور به‌نظر می‌رسد که پرتفوی سهام عدالت دارای ارزش زیادی بوده و تنها افرادی که نیاز فوری داشته باشند اقدام به فروش 30 درصد از سهام عدالت خود خواهند کرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید