رییس جمهور بازنده انتخابات اخیر آمریکا با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد امشب قصد دارد در یکی از برنامه‌های فاکس‌نیوز به افشای حقایقی در رابطه با فساد انتخاباتی صورت گرفته، بپردازد.

به گزارش برات‌نیوز، از شب گذشته ترامپ توییت‌های خود را مبنی ‌بر انتقاد از فساد انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور منتشر کرده است.

این توییت‌ها در زمینه عدم پذیرش نتیجه از سوی مردم، فساد مقامات سابق اف‌بی‌آی و همچنین ادعای عدم صحت نتایج انتخاباتی ایالت کلیدی پنسیلوانیا منتشر شده‌اند.

ترامپ در یکی از توییت‌های خود می‌نویسد: فساد انتخاباتی امشب در ساعت ۹ شب (به وقت محلی) در برنامه «شأن هنیتی» فاکس نیوز افشا می‌شود.

توییت ترامپ و فساد انتخاباتی 

اهمیت این توییت از دو جنبه قابل بررسی‌ست. نخست آنکه دموکرات‌ها و همچنین برخی از چهره‌های مطرح جمهوری‌خواه این انتقاد را به دولت ترامپ وارد کرده‌اند که چرا تاکنون مدرکی برای اثبات تقلب در این انتخابات ارائه نداده است؟

مساله دوم این است که فاکس نیوز زمانی رسانه محبوب ترامپ محسوب می‌شد؛ اما در این روزهای منتهی به انتخابات و بعد از اعلام نتایج، رفتار دوگانه‌ای از خود نشان داده است.

این رسانه قبل از پایان شمارش آرا، در ایالت کلیدی آریزونا با ۱۱ رأی الکترال جو بایدن را پیروز انتخابات دانست؛ همین موضوع باعث خشم ترامپ شده بود.

 فاکس نیوز همچنین در روز گذشته، پخش سخنرانی سخنگوی کاخ سفید را به این دلیل که بدون پشتوانه، از تقلب حرف می‌زد قطع کرد.

روز گذشته نیز برخی از مقامات کاخ سفید اعلام کردند که مدارک موثقی در باب اثبات تخلف در ایالت ویسکانسین در اختیار دارند که می‌تواند به تغییر نتیجه آرای این ایالت و همچنین انتخابات ۲۰۲۰ بیانجامد.

اتفاق مهم دیگری که در روز گذشته رخ داد مجوز دادن ویلیام بار دادستان کل آمریکا به دادستان‌های فدرال بود تا به دنبال شواهدی مبنی بر وقوع تخلف انتخاباتی باشند.

این اقدام غیر متعارف برخلاف سنت 40 ساله وزارت دادگستری مبنی بر عدم مدخله در روند تحقیقات انتخاباتی بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *