بورسمنتخب سردبیر

فناپ در بورس

فناپ در بورس

هلدینگ فناپ از پیوستن دو شرکت زیرمجموعه خود، داتین و پرداخت الکترونیک پاسارگاد به بورس خبر داد. فناپ در بورس قرار است حضور پررنگی داشته باشند و این دو شرکت در سال جاری وارد بازار سرمایه می‌شوند. طبق اظهارات مدیرعامل فناپ، شرکت‌های دیگری از زیرمجموعه‌های این هلدینگ نیز از جمله فناپ زیرساخت، ابرآروان و فناپ تلکام سال آینده به بورس خواهند آمد.

به گزارش برات نیوز، شهاب جوانمردی، مدیرعامل هلدینگ فناپ، هدف از ورود به بازار بورس را در شرایط اقتصادی فعلی، نه جذب سرمایه بلکه اهداف بلندمدت دیگری دانست. او اشاره کرد که البته زیرمجموعه‌های فناپ نیاز به سرمایه دارند اما راه بقای خود را در بورس نمی‌جویند.

بیشتر بخوانید: دیجیکالا و کافه بازار وارد بورس می‌شوند

لازم به ذکر است برنامه‌ها برای ورود زیر مجموعه‌های این شرکت به بورس، توسط خود مجموعه و سهامدارانش از سه سال پیش کلید خورده است اما به گفته جوانمردی، در این مدت  شرایط بازار با راهبردهای شرکت همخوانی نداشته و در صلاحدید گروه در به تعویق انداختن فرایند ورود به بورس بوده  تا شرایط مناسب  حاصل شود. جوانمردی در ادامه تصریح کرد که دو شرکت زیرمجموعه فناب آماده ورود به بورس هستند.

شهاب جوانمردی در یک مصاحبه اختصاصی از جزییات اهداف ورود مجموعه فناپ در به بازار سرمایه نیز سخن گفته است: «یکی از دلایل ورود ما به بورس این است که وقتی شرکت من بورسی می‌شود از سهامش می‌توانم به عنوان وثیقه برای انجام کارهای بزرگتر استفاده کنم. همین شفاف شدن ما از طریق بورس پاسخ به هجمه‌هایی هم که به ما وارد می‌شود کمک می‌کند. حضور فناپ در بازار بورس ما را به یک پلتفرم سرمایه‌پذیری جهت انجام پروژه‌های بزرگ فناورانه تبدیل می‌کند و از سوی دیگر ابعاد واقعی و مستقل ما را به بازار نشان می‌دهد.»

او در همین مصاحبه به تصورهای غلط از ورود شرکت‌ها به بورس اشاره کرده و به این وسیله تاکید داشت تصمیمات راهبردی فناپ در راستای جذب پول نیست: «درست است که شرکت‌هایی برای همین وارد بازار بورس می‌شوند تا سهامداران سهامشان را بفروشند و آن را از چرخه سرمایه‌گذاری و تولید خارج کنند، اما واقعیت این است که شرکت هنگام ورود به بورس هیچ سرمایه‌ای دریافت نمی‌کند بلکه سرمایه اصلی به دست سرمایه‌گذار شرکت می‌رسد. از سمت دیگر در اکثر دنیا شرکت‌های بورسی اینقدر تقسیم سود نقدی ندارند اما در ایران این یک اتفاق روتین است که باعث می‌شود پول از صنعت خارج شود.»

داتین و پرداخت الکترونیک پاسارگاد، طبق گفته مسئولان فناپ به‌زودی در بازار بورس با اهدافی بلندمدت و راهبردی حضور خواهند داشت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید