ایرانمنتخب سردبیر

فورد رنجر رپتور هشت سیلندر هرگز رنگ جاده‌ها را نخواهد دید

فورد رنجر رپتور ۱۰

یک فورد رنجر رپتور را تصور کنید که از طرفی مجهز به موتور کایوت هشت سیلندر 5 لیتری موستانگ جی‌تی، با قدرت 455 اسب‌بخار و گشتاور 556 نیوتن‌متر، است و از طرفی دیگر دارای سیستم تعلیق و انتقال قدرت یک فورد رپتور  150. شبیه یک رویاست، درست است؟ با برات نیوز همراه باشید.

اوایل امسال، خبری منتشر شد که این رویای رنجر رپتور هشت سیلندر قرار است در استرالیا به حقیقت بپیوندد. ظاهرا این خبر شایعه‌ای بیش نبوده و تمام آن از یک هوس برای ساخت این رنجر رپتور شروع شده، نه یک پروژه تایید شده.

بیشتر بخوانید: سرعت فراتر از انتظار تویوتا سوپرا

در گزارشی که سایت CarAdvice استرالیا منتشر کرده، ایده‌ی قرار دادن موتور هشت سیلندر موستانگ جی‌تی در یک رنجر رپتور تنها یک کانسپت بوده و شش ماه قبل از این گزارش این طرح منتفی شده. به خاطر پاندمیک کرونا، حتی این طرح به حالت تعلیق هم درنیامده و به طورکل منتفی‌ست. ایده‌ای که حتی به مرحله تایید هم نرسیده، چه برسد به شروع.

مدیر فورد استرالیا در مصاحبه با CarAdvice گفته است، فورد رنجر رپتور هشت سیلندر، یک داستان تماما خیالی است.

طبق منابع موثق CarAdvice، چندین دلیل برای این موضوع وجود دارد. اول اینکه، اگر موتور هشت سیلندر موستانگ جی‌تی را در فورد رنجر رپتور قرار دهند، قیمت نهایی خودور با افزایش قابل توجهی مواجه می‌شود و حاشیه سود قابل قبول فورد را رد می‌کند.

در ثانی، احتمال دارد مشکلات موتوری متعددی برای خودرو ایجاد شود. جابه‌جایی موتور ممکن است در ظاهر کاری سرراست باشد، اما این امر مستلزم این است که تمام تست‌های تصادف، کالیبره کردن موتور و گیربکس، مجوزهای آلایندگی، تست‌های مقاومت از نو انجام شود و سیستم تعلیق خودرو اصلاح شود. همچنین لازم است باک سوخت و لوله‌های سوخت‌رسانی تماما تعویض شود.

 

بیشتر بخوانید: از چهرۀ مرسدس اس کلاس 2021 رونمایی شد

و در آخر اینکه، زمان نیز عنصر تعیین کننده‌است، چراکه برای توسعه رنجر رپتور هشت سیلندر نیاز به دو یا سه سال زمان است –یعنی همان زمانی که فورد استرالیا صرف توسعه نسل بعدی رنجر و رنجر رپتور کرده است. با تمام این اوصاف، می‌توان با اطمینان گفت که رویای رنجر رپتور هشت سیلندر هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد. اما اطلاعاتی اولیه‌ای که از نسل بعدی رنجر و رنجر رپتور به گوش‌مان رسیده است، می‌تواند ناراحتی مرگ این رویا را ملایم کند. موتور نسل بعدی یک موتور تویین توربوی شش سیلندر سه لیتری خواهد بود، با توان 250 اسب‌بخار و گشتاور 600 نیوتن‌متر. اگر تنها به دنبال قدرت هستید، باید کمی صبر کنید تا نسل بعدی این پیکاپ دوست‌داشتنی از راه برسد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید