با وجود اینکه روزانه در جهان فعالیت سایت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال رو به پیشرفت و قانونمندشدن می‌رود امروز از فیلترینگ سایت های رمزارز و مسدودشدن چند سایت فعال در این حوزه با خبر شدیم.

به گزارش برات نیوز، با وجود فعالیت جدی سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشور و اشتیاق مردم نسبت به فعالیت در این حوزه اما هنوز قانون مشخصی برای آن وجود ندارد و هر از چندی خبر از ممنوعیت یا فیلترینگ سایت های رمزارز به گوش می‌رسد.

طبق گزارش‌های رسیده به سایت برات نیوز، امروز چند سایت فعال در حوزه رمزارزها از جمله بیت برگ و کریپتولند فیلتر شده‌اند.

با وجود اینکه فعالان این حوزه تا جایی پیش رفته‌اند که انجمنی با این موضوع را راه اندازی کرده‌اند و مصرانه پیگیر پیشرفت در این حوزه دیجیتالی هستند، اما حاکمیت با اهمال و سستی در این حوزه عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید: فناوری بلاک‌چین در انتظار قوانین شفاف

به گزارش برات نیوز، انجمن بلاک چین از سال ۹۶ با هدف ترویج و ارتقای فناوری بلاک چین در کشور راه اندازی شد اما همچنان با مشکلات اولیه که مهمترین آن نبود یک قانون مدون و مشخص در این حوزه است دست و پنجه نرم می‌کند.

به گفته کارشناسان فیلتر کردن و ممنوعیت فعالیت در این حوزه راه حل مناسبی برای مقابله با متخلفان نبوده و این روند جز ایجاد فعالیت‌های غیرمجاز نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

به گفته مدیر انجمن بلاک چین در بحث تبادل رمز ارزها همواره دارای مشکلات عدیده هستیم به طوریکه روزانه تعداد بسیار بالایی تبادل بیت کوین و دیگر رمز ارزها، انجام می‌شود که این اتفاق همچنان در زمره ممنوعیت‌ها قرار دارد به گونه‌ای که در حال حاضر فعالان مشغول به فعالیت هستند و حاکمیت هنوز به طور قاطع ممنوعیت‌هایش را اعمال نکرده و اگر بخواهد به یکباره برخورد قاطعی داشته باشد به شمار زیادی از کسب و کارها آسیب جدی وارد خواهد شد.

فعالان این حوزه در انتظار ساماندهی حوزه رمز ارزها در کشور هستند تا هر روز نگران ممنوعیت و فیلترینگ نباشند.

امید اینکه قانونی اعمال شود که بتوان آن را اجرایی کرد، زیرا به گفته متخصصان این حوزه قانونی که در حال حاضر وجود دارد، مطابق با واقعیت و قابل اجرا نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *