منتخب سردبیرموبایل

فیلم برداری آیفون 12 ؛ 4K با فریم بالا

فیلم برداری آیفون 12

حتما برایتان پیش آمده است که هنگام تماشای فیلمی که با کمک گوشی همراه گرفته‌اید، متوجه کیفیت نه چندان مطلوب آن در رزولوشن بالاتر شده باشید. این مساله، به خاطر رزولوشن پایین‌تر ویدیوهایی است که با استفاده از دوربین گوشی‌های همراه ضبط شده‌اند. حالا به نظر می رسد که فیلم برداری آیفون 12 قرار است همه را شگفت‌زده کند.

این روزها، بسیاری از گوشی‌های همراه قادر به فیلمبرداری 4K هستند. منتهی هنوز نرخ فریم بسیاری از این گوشی‌ها، محدود است. نکته‌ای که می‌تواند باعث کاهش کیفیت ویدیوی خروجی شود. اما خبرهایی که به گوش می‌رسد، حاکی از این است که اپل قصد دارد، فیلم برداری آیفون 12 را متحول کند. دوربین این گوشی با سرعت ۶۰ تا ۲۴۰ فریم برثانیه فیلم برداری می کند.

فیلمبرداری 4k در آیفون 12
آیفون 12 به زودی به بازار خواهد آمد

در حال حاضر، آیفون 11 قادر به فیلمبرداری 4k با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه است. مشخصا برای بسیاری از کاربران، این کیفیت هم راضی کننده است. ولی با مجهز شدن آیفون 12 به دوربین‌هایی با سرعت ضبط ۲۴۰ فریم برثانیه، می‌توان آن را یک کارخانه ویدیوسازی برای کاربران علاقه‌مند به این کار نامید.

هرچه نرخ فریم دوربین بالاتر باشد، فریم‌های بیشتری در هر ثانیه ضبط خواهند شد. مساله‌ای که در نهایت، منجر به افزایش کیفیت ویدیوی خروجی و وجود جزئیات بیشتر در آن می‌شود. بدین ترتیب کاربران در هنگام ویرایش ویدیوها، قابلیت‌های بسیار بیشتری در اختیار خواهند داشت. ضمن اینکه ضبط ویدیوهای اسلوموشن هم با کیفیت‌تر خواهد شد. نکته‌ای که موجب تنوع بیشتر در کاربردهای دوربین گوشی‌های همراه می‌شود.  

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید