قاب گوشی با مواد بازیافتی یکی از راه کارهای جدید گوگل برای محافظت از محیط زیست است. این شرکت قاب‌های گوشی‌های جدید خود را با مواد بازیافتی تولید می‌کند.

علاوه بر رونمایی از پیکسل 4a، گوگل تعداد زیادی از قاب‌های جدید گوشی را هم روانه بازار خواهد کرد. این تعجب آور نیست که گوشی‌های جدید این کمپانی قاب‌های جدیدی به همراه خود داشته باشند، اما به نظر می‌رسد که آنچه که این قاب‌ها از آنها ساخته شده‌اند، شما را متعجب کند. درست است، این قاب‌ها با استفاده از بطری‌های پلاستیکی بازیافت شده ساخته می‌شوند.

پلاستیک، به ویژه پلاستیک یکبار مصرف، به یک نگرانی بزرگ زیست محیطی تبدیل شده است، به همین دلیل گوگل تصمیم گرفته که شاید مقداری از آن پلاستیک را گرفته و آن را به چیزی تبدیل کند که عمر آن طولانی‌تر از عمر یک بطری پلاستیکی باشد. این قاب‌ها از ۷۰٪ پلاستیک بازیافت ساخته شده و از دو بطری آب برای کمک به ایجاد مواد کافی برای ساخت پنج کیس استفاده می‌شود. این استفاده هوشمند گوگل از مواد بازیافتی برای قاب‌های گوشی خود را نشان می‌دهد.

قاب های بازیافتی گوشی های گوگل
قاب های بازیافتی گوشی های گوگل راهی بازار می‌شوند

میگوئل هری، طراح اصلی این قاب‌ها هم در ادامه دلیل طراحی آنها را توضیح داد و گفت: « ما می‌خواستیم طراحی بسیار راحتی به کیس‌ها بدهیم مانند یک محصول دست ساز که ممکن است ظاهر آن کامل نباشد، حتی اگر کاملاً آشکارا توسط دستگاه ساخته شود. »

گفته می‌شود که گوگل تنها شرکت فناوری نیست که به دنبال کاهش اثرات کربن خود است. شرکت‌های دیگر، به ویژه اپل، مدت‌ها است که اظهار داشته‌اند که سعی می‌کنند تا حد ممکن مواد بازیافت شده را در محصولات خود بگنجانند. عملکرد این شرکت حتی در جایی که سعی در استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی دارد، نسبتاً سبز است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *