اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

ثبت یک میلیون شناسه رهگیری لوازم خانگی

قاچاق لوازم خانگی

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حمیدرضا دهقانی‌نیا در رابطه با طرح مقابله با لوازم خانگی فاقد شناسه و کدرهگیری اعلام کرد که در این زمینه‌ای جلسه‌ای برگزار شده است و مقابله با قاچاق به ضابطین برمی‌گردد، هماهنگی‌های لازم در این رابطه را ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام خواهد داد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه سخنانش افزود: برای برخورد با عرضه کالای قاچاق، لازم است تا طرح شناسه‌دار کردن کالا و شناسه کدرهگیری در سامانه تجارت به بلوغ خود برسد تا بتوانیم از این طریق با عرضه‌کنندگان کالای قاچاق به‌طور مؤثر مقابله کنیم. تا کنون یک میلیون شناسه رهگیری برای انواع لوازم خانگی توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان دریافت شده است.

دهقانی‌نیا ادامه داد: هماهنگی‌های لازم برای مقابله با لوازم خانگی فاقد کد رهگیری در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده و از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان درخواست کرده‌ایم تا زمانی که بازرسانشان برای نظارت به سطح بازار می‌روند، این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: روز گذشته نیز به دستگاه‌های مربوطه اعلام کردیم تا هفته آینده آخرین توصیه‌ها را به عرضه کنندگان لوازم خانگی ارائه دهند. از نظر من کسی نمی‌تواند ادعا کند که از اجرای این طرح بی‌خبر بوده است و نسبت به برخورد با اقلام فاقد شناسه معترض باشد؛ البته از آنجا که در حوزه لوازم خانگی به واسطه افزایش قیمت، امکان مانع تراشی از سوی برخی از فعالان بازار وجود دارد، لازم بود که با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان هماهنگی تنگاتنگی ایجاد شود تا در وهله اول، هماهنگی قیمت صورت گیرد. لازم به ذکر است که این اتفاق میسر شده و سازمان حمایت مصرف کنندگان هم سقف و هم کف قیمت انواع لوازم خانگی را اعلام کرده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید