سهمیه پارچه برخی تولیدکنندگان ماسک به دلیل عدم ثبت نام در سامانه جامع تجارت قطع شد .

به گزارش برات نیوز، ماسک دیگر جزیی جداناپذیر از زندگی ما شده است و تا پایان قطعی این بیماری منحوس ترک نمی شود ، درحالی که درابتدای شیوع این بیماری همه گیر با کمبود ماسک درکشور مواجه شدیم و قیمت آن بسیار افزایش یافت اما با تدابیر مسوولان درحال حاضر تولید کنندگان ماسک افزایش یافته و به آن ها برای تولید ماسک استاندارد از سوی وزارت صمت سهمیه پارچه اعطا می شود .

در ابتدای شیوع بیماری و ایجاد بازار سیاه برای پارچه جاذب به عنوان یکی از مواد اولیه مهم در تولید ماسک سه لایه باعث ایجاد محدودیت هایی در تامین نیاز برخی کارخانه ها و کارگاه های تولید ماسک ایجاد کرده بود به همین منظور وزارت صنعت برای رفع این مشکل سه تصمیم مهم را اتخاذ کرد که مهمترین آن اختصاص سهمیه به واحدهای تولید ماسک بر مبنای خروجی این واحدها بود. وبه این ترتیب واحدهای تولیدکننده ماسک به ازای ماسک های تولیدی، سهمیه بعدی پارچه جاذب را دریافت کردند.

اما حالا برخی از تولید کنندگان تخطی می کنند و درسامانه ای که به منظور ثبت نام آن ها برای دریافت پارچه ایجاد شده ثبت نام نمی کنند در همین راستا سازمان حمایت اعلام کرد: با توجه بر ضرورت ثبت نام واحدهای تولیدکننده ماسک در سامانه جامع تجارت و عدم تمکین برخی از واحدهای تولیدی، سهمیه مواد اولیه واحدهای خاطی قطع شد.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با توجه به تصمیمات ستاد لجستیک مقابله با کرونا مبنی بر ضرورت ثبت نام واحدهای تولیدکننده ماسک در سامانه جامع تجارت و علی‌رغم پیگیری‌ها و اخطارهای صادره از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر الزام به ثبت نام و دریافت نقش در سامانه مذکور توسط واحدهای تولیدکننده ماسک و عدم تمکین برخی از واحدهای تولیدی، سهمیه مواد اولیه واحدهای خاطی قطع گردید.

تاکید برضرورت ثبت نام تولیدکنندگان ماسک 

در متن این اطلاعیه آمده است: تمامی واحدهای اقتصادی فعال در فرآیند تأمین ماسک اعم از تولیدکنندگان مواد اولیه، ماسک و عوامل توزیع و عرضه مکلف به ثبت نام در سامانه و دریافت نقش و ثبت اطلاعات تولید و توزیع خود هستند و بر این اساس تمامی واحدهای مذکور نیز می‌توانند جهت آموزش ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ازطریق لینک https://www.ntsw.ir/DownloadFile.aspx?id=53 نسبت به دریافت فایل راهنمای تصویری اقدام نمایند.

شایان ذکر است تمامی شرکت‌های تولیدکننده ماسک ملزم به تحویل کالا، مطابق سهمیه دریافتی مواد اولیه به مراکز مجاز تعیین شده بوده و با رعایت قیمت مصوب هستند و در صورت تخطی و گزارش مغایر، به‌ویژه در فروش خارج از شبکه توزیع تعیین شده و با قیمت‌هایی بالاتر از نرخ مصوب اعلامی، ضمن قطع سهمیه و جایگزینی سایر واحدها، پیگیری پرونده تخلفاتی آن‌ها توسط مراجع قانونی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *