اتحادیه اروپا قرار است تا سال ۲۰۲۴ قوانین جدیدی برای فناوی بلاکچین و ارز دیجیتال معرفی و اجرا کند.

به گزارش برات نیوز، دو سند اتحادیه اروپا نشان می‌دهد طی چهار سال آینده قوانین جدیدی برای پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تر بین مرزی از طریق بلاک چین و ارز دیجیتال مانند استیبل کوین‌ها از جانب این اتحادیه معرفی می‌شود.

تشویق به استفاده بیشتر از ارز دیجیتال

در حالی اتحادیه اروپا قرار است استراتژی خود را برای تشویق بیشتر از استفاده از دارایی و ارزهای دیجیتال طرح‌ریزی کند که ۷۸ درصد از پرداخت‌ها در منطقه یورو به صورت نقدی است. این کمیسیون همچنین قصد دارد به دلیل تعطیلی‌های اعمال شده و قرنطینه جهت مهار ویروس کرونا تغییر به سمت پرداخت‌های «فوری» را سرعت دهد.

در اسناد ذکر شده توسط رویترز، مقامات اجرایی اتحادیه اروپا پیش‌نویس قانونی را برای روشن کردن چگونگی اعمال قوانین موجود در دارایی‌های رمزنگاری شده و تعیین قوانین جدید ارز دیجیتال ارائه می‌دهند.  

تهیه چهارچوب جامع اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۴

طبق مدارک بدست آمده، اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۴ یک چهارچوب جامع ایجاد می‌کند که استفاده از فناوری بلاکچین و دارایی‌های رمزنگاری‌شده را در بخش مالی ممکن می‌سازد. این اتحادیه همچنین باید ریسک‌ها و خطرات مرتبط با این فناوری را هم برطرف کند.

استیبل کوین نوعی ارز دیجیتال است که پشتوانه آن دارایی‌های سنتی مانند طلا و ارز فیات است. سال گذشته با معرفی ارز دیجیتال لیبرا توسط فیس بوک، قوانین جدید ارز دیجیتال در دستور کار سیاستگذاران اروپا قرار گرفتند. بانک‌های مرکزی حالا راه‌اندازی  ارز دیجیتال را در برنامه خود دارند و بررسی می‌کنند.

قوانین ارز دیجیتال اروپا
استیبل کوین نوعی ارز دیجیتال است که پشتوانه آن دارایی‌های سنتی مانند طلا و ارز فیات است.

اقدامات ضدپولشویی

در اسناد آمده است، اتحادیه اروپا همچنین می‌خواهد اشتراک داده‌ها را در بخش مالی برای تشویق به رقابت بیشتر و طیف وسیعی از خدمات آسان‌تر کند. این اتحادیه باید طی چهار سال آینده قوانینی را وضع کند که پس از تکمیل بررسی هویت و انجام اقدامات ضدپولشویی، به مشتریان جدید اجازه دهد به سرعت از خدمات مالی استفاده کنند.

تا سال ۲۰۲۴ فرآیند پاسپورتینگ و صدور مجوز یک مرحله‌ای باید در تمام زمینه‌هایی که پتانسیل زیادی برای سرمایه‌گذاری دیجیتال دارند اعمال شود. همچنین سیستم‌های پرداخت فوری باید تا پایان سال ۲۰۲۱ اعمال شوند.

کاربرد بیشتر پرداخت‌های سریع

مدارک اتحادیه اروپا نشان می‌دهد پرداخت‌های سریع کاربردهای بسیار فراتری از انتقال اعتبار مخصوصا برای خریدهای فیزیکی و آنلاین دارند. این پرداخت‌ها در حال حاضر توسط کارت‌های اعتباری و پرداختی انجام می‌شوند.

اروپا مدتهاست به دنبال جایگزین های داخلی برای سیستم های پرداخت آمریکایی مسترکارت و ویزاست که به شدت در منطقه کاربرد دارند. کمیسیون تأثیر هزینه‌های دریافتی برای مصرف‌کنندگان برای پرداخت فوری را هم ارزیابی خواهد کرد.  

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *