1. خانه
  2. منتخب سردبیر
  3. قیمت آیفون بین ۱ تا ۳ میلیون افزایش یافت
منتخب سردبیرموبایل

قیمت آیفون بین ۱ تا ۳ میلیون افزایش یافت

افزایش قیمت آیفون

پس از دستور رهبر انقلاب مبنی بر جلوگیری از واردات آیفون، قیمت این گوشی همراه در بازار بین ۱ تا ۳ میلیون تومان بالا رفت. این افزایش قیمت آیفون در یک شب نشان از افرادی دارد که قصد برهم زدن بازار و سواستفاده از جو حاکم بر بازار دارند.

به‌گزارش برات نیوز، همین چند هفته پیش بود که خبری منتشر شد حاکی از ممنوعیت واردات موبایل‌های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو با هدف توجه بر تامین نیاز ۹۰ درصد از مردم. بعد از این خبر، روز گذشته نیز رهبر معظم انقلاب نسبت به واردات یک برند موبایل لوکس آمریکایی که سال گذشته چیزی حدود نیم میلیارد دلار از منابع ارزی کشور را با خود اختصاص داده بود، انتقادات تندی را ایراد کردند.

بیشتر بخوانید: آیفون 50 میلیونی، ممنوعیت واردات را به هم زد

این در حالیست که ابراهیمی درستی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و موبایل تهران به دفعات از رانت اطلاعاتی انجمن از تصویب مصوبه لغو واردات موبایل بالای ۳۰۰ یورو سخن گفته بود و انجمن و شرکت‌های واردکننده را مقصر برهم خوردن بازار، احتکار و گران‌فروشی ناشی از درز خبر این مصوبه می‌دانست، اما امروز شاهد افزایش قیمت‌های آیفون در بازار، تنها چند ساعت پس از بیانات مقام معظم رهبری هستیم.

ظاهرا ادعاهای رییس اتحادیه در خصوص رانتخواری واردکنندگان از خبر لغو ۳۰۰ یورویی درست نبوده است؛ چرا که افزایش قیمت‌ها این بار درست در ساعاتی شروع شد که شرکت‌ها تعطیل بوده‌اند و این تغییر قیمت در میان مغازه‌داران رخ داده است. قیمت انواع گوشی آیفون بین ۱ تا ۳ میلیون تومان فقط در ساعاتی پس از دستور رهبر انقلاب افزایش یافت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست