بازی

قیمت احتمالی پلی استیشن 5 ارزان نخواهد بود

قیمت احتمالی پلی استیشن 5

هنوز نمی‌دانیم قیمت احتمالی پلی استیشن 5 ، چقدر است اما شرکت سونی (Sony) به تازگی شفاف سازی کرده که کنسول پلی استیشن 5 الزاما ارزان قیمت نخواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با برات نیوز همراه باشید.

قیمت یک محصول، تاثیر بسیاری برروی موفقیت یا عدم موفقیت آن در طولانی مدت خواهد داشت و این موضوع درباره کالاهای دیجیتال و کنسول‌های بازی، بیش از پیش نمود پیدا می‌کند. از آن جایی که فضای رقابت در صنعت بازی‌های ویدیویی بالا است و دو شرکت بزرگ سونی و مایکروسافت (Microsoft) در هر نسل بر سر کنسول‌های خانگی خود با یکدیگر رقابت دارند، تعیین کردن قیمت نهایی محصولات جدید برای آن‌ها می‌تواند بسیار سخت و پیچیده باشد. به عنوان مثال، زمان معرفی کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن 4 و ایکس‌باکس وان به یاد بیاورید که شرکت سونی با هوشمندی، قیمت کمتری را برای پلی استیشن 4 نسبت به مایکروسافت اعلام کرد و با همین اختلاف قیمت 100 دلاری، بازاریابی بسیار خوبی  را برای کنسول خود داشت. این قیمت گذاری باعث شد تا افراد معمولی که به پلتفرم یا کنسول خاصی وابسته نیستند و تنها یک درگاهی برای تجربه بازی‌های ویدیویی روز می‌خواهند، با هزینه کمتری کنسول سونی را خریداری نمایند.

حال، در نزدیکی آغازِ نسل نهم کنسول‌ها قرار داریم و حدس و گمان‌ها درباره تعیین قیمت احتمالی پلی استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس بسیار زیاد است. هر دو شرکت در گذشته به نوعی اعلام کرده بودند که کنسولشان، قیمت متناسب و معقولی خواهد داشت اما آیا این به معنی ارزان قیمت بودن آن‌ها است؟ مدیر کل شرکت سرگرمی‌ها‌ی تعاملی سونی (Sony Interactive Intertainment)، یعنی آقای جیم رایان (Jim Ryan) به تازگی مصاحبه‌ مفصلی را درباره پلی استیشن 5 و نسل بعدی کنسول‌ها انجام دادند و به صورت خاص در آن توضیح دادند که پلی استیشن 5 الزاما یک کنسول ارزان قیمت نخواهد بود و قیمتی کمتر از تمام کنسول‌ها نخواهد داشت. جیم رایان درباره این موضوع این چنین توضیح می‌دهد:

من فکر می‌کنم بهترین راهی که می‌توانیم به این موضوع رسیدگی کنیم، این است که بهترین مقیاس ارزشی ممکن را به وجود بیاوریم. منظور من، الزاما کمترین قیمت نیست. ارزش، ترکیب بسیاری از موارد است. در زمینه ما، این به معنی بازی‌ها، تعداد بازی‌ها، عمق بازی‌ها، وسعت بازی‌ها، کیفیت بازی‌ها، قیمت بازی‌‌ها و چگونگی استفاده از آن‌ها به عنوان ویژگی‌های پلتفرم مورد نظر است.

جیم رایان در همین مصاحبه تایید می‌کند که وضعیت خاص دنیا در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا، تاثیری برروی تعیین قیمت نهایی کنسول پلی استیشن 5 نخواهد گذاشت اما در انتها باید توجه داشته باشیم که پلی استیشن 5 الزاما یک کنسول ارزان نیست. مشخص نیست که قیمت نهایی کنسول نسل نهمی سونی در چه تاریخی مشخص می‌شود اما طبق شایعات و اطلاعاتی که در این مدت درز کرده، باید انتظار داشته باشیم که قیمت این کنسول 500 دلار یا حدود این رقم تعیین شود که نسبت به سخت افزار و جزئیات سخت افزاری، به نظر معقول و مناسب می‌رسد.

نظر شما در مورد کنسول پلی استیشن 5 و صحبت‌های مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی درباره ارزان نبودن آن چیست؟

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید