اخبار اقتصادی

افزایش دو برابری قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن

سال 99 تاکنون برای فعالان حوزه مسکن سال پرباری بوده است. سالی که قیمت هر برگ تسهیلات مسکن رشد چشمگیری یافت و بر اساس آمارهای اعلام شده قیمت اوراق مسکن به 80 هزار تومان رسید. عددی که نسبت به فروردین و اردیبهشت ماه سال قبل دو برابر رشد کرده است. با برات نیوز همراه باشید.

دلیل این افزایش قیمت را افزایش تقاضا برای دریافت تسهیلات مسکن و همچنین روزهای پرمعامله بازار مسکن می‌دانند. این افزایش قیمت برای سرمایه گذاران در این بازار یک فرصت ویژه محسوب می‌شود. بر اساس آمارها هر زوج باید برای دریافت وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله در حال حاضر باید ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. در حالی که این میزان در ابتدای اردیبهشت‌ماه ۲۲ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان بود و این موضوع یعنی قیمت اوراق مسکن در ۴۰ روز بیش از ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

بیشنر بخوانید: دولت بورس مسکن را بررسی می‌کندالبته اسفندماه سال گذشته هم افزایش تقاضا برای تسهیلات مسکن زیاد بود و قیمت این اوراق تا 60 هزار تومان هم رسید اما دلیل اصلی بالا رفتن قیمت اوراق مسکن در ماه های ابتدایی امسال این است که معمولا این ماه ها معاملات ملک افزایش بیشتری می یابد.

سال گذشته شورای پول و اعتبار تسهیلات مسکن برای زوجین را 200 میلیون تومان تعیین کرد. البته این رقم در شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر 160 میلیون و برای سایر مناطق شهری 120 میلیون تومان تعیین شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید