ایرانمنتخب سردبیر

قیمت تیوولی چقدر است؟

قیمت تیوولی

رامک خودرو همچنان روی حرف خود ایستاده است و برای سومین بار شرط تحویل خودروها را واریز مبلغ تعیین کرده است. کاری که با گذشت 4 سال از ثبت نام مردم و عدم دریافت خودروها ادامه دارد و با وجود اینکه هنوز قراردادها قطعی نشده در دو نوبت اقدام به دریافت وجه کرده است. این اتفاق برای تیوولی هم رخ داده است و این سوال پیش می آید که در حال حاضر قیمت تیوولی چقدر است؟

پس از طرح شکایت از رامک‌ خودرو در دادگاه‌های حقوقی و کیفری و در نهایت صدور رای دادگاه حقوقی به‌نفع مشتریان، با توجه به اینکه دادگاه کیفری هنوز رای صادر نکرده اما دستور رفع توقیف و ترخیص همه خودروها و تحویل آن‌ها به رامک ‌خودرو داده شده است. برخی مشتریان ادعا می‌کنند که این شرکت چند روز پیش با آنها تماس گرفته و اعلام کرده که قصد دارد مجدد دعوتنامه‌ای با قیمت ۵۵۰ میلیون تومان به عنوان قیمت نهایی خودرو صادر کند.

براین اساس خریداران تاکنون برای خودروی تیوولی ۱۱۰ میلیون تومانی که در سال ۱۳۹۶ آن را با قیمت قطعی ثبت‌نام و تکمیل‌وجه کرده‌اند و قاعدتا باید خودروهای خود را پس از ۱۲۰ روز کاری تحویل می‌گرفتند. حدود ۴۰۰ میلیون تومان دیگر به مبلغ درج شده در قرارداد اضافه شده است. این بار سوم است که رامک ‌خودرو می‌خواهد برای مشتریان دعوتنامه صادر کند و این در حالی است که  سال گذشته که دعوتنامه دوم برای ما صادر شد، ۱۸۰ میلیون تومان دیگر طلب کرده بودند و حال برای بار سوم که می‌خواهند دعوتنامه‌ صادر کنند بیش از دو برابر بار دوم طلب وجه مازاد کرده اند.

لازم به توضیح است که برخی مشتریان ۱۱۰ میلیون تومان طبق قرارداد در سال ۱۳۹۶ پرداخت کرده‌اند.  اکنون طبق قیمت اعلامی ۵۵۳ میلیون تومانی برای تیوولی‌ توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با احتساب ۲۰ درصد سود پول پرداختی خود طی این دوسال، باید ۴۰۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کنند که در مجموع واریزی این مشتری حدود ۵۱۰ میلیون تومان خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قیمت پراید ۹۳ میلیون تومان شد

یکی دیگر از مشتریان رامک ‌خودرو نیز اظهار کرده است که طی تماس تلفنی به صورت شفاهی اعلام کرده اند که ۳۵۰ میلیون تومان دیگر باید واریز کند. اظهارنامه‌ای هم برایش صادر شده است که براساس آن باید باید تکمیل وجه کرده و ادعایی هم نداشته باشد. این در حالی است که در رای کیفری و دیوان اشاره‌ای به پرداخت وجه نشده و تنها به تحویل خودرو به ترتیب اولویت ثبت نام اشاره شده است.

سال گذشته که حکم دادگاه کیفری صادر شد، به اجرای احکام خود دستور به رفع توقیف کلیه ۶۶۸ خودرو این شرکت داد و قرار شد خودروها تحویل رامک خودرو شوند تا به ترتیب اولویت ثبت‌نام به مشتریان تحویل داده شود اما متاسفانه به‌جای تحویل خودرو، قرارداد دیگری مقابل مشتریان گذاشته شد تا با پرداخت مبلغ مازاد بر قرارداد اولیه به مبلغ ۱۷۸ میلیون تومان، مشتریان بتوانند خودرو را تحویل بگیرند. براین اساس وجه خودرو تا سال گذشته ۳۸۷ میلیون تومان در نظر گرفته شد. اکنون نیز واریز ۳۵۰ ملیون تومان دیگر را شرط تحویل خودروها کرده‌اند.

طبق ادعای یکی دیگر از مشتریان این شرکت، بعد از ۱۸۷ میلیون تومانی که سال گذشته اضافه و در کل مبلغ خودرو ۳۸۷ میلیون تومان اعلام شد؛ این بار مبلغ خودرو را ۵۵۳ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. این در حالی است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت روز یک خودروی تیوولی را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرده بود؛ گویا مبنای محاسبات این شرکت بدین شکل است که پول آن‌ها به دلار آمریکا محاسبه و وجه واریزی ما در سال، به ریال ایران!

مشتریان ادعا می کنند که از رامک‌خودرو ضرر و زیان این خواب سه ساله پول خود را نخواسته‌اند؛ فقط می خواهند به تعهدش عمل کند، اما جواب می‌شنوند چنانچه ۱۰۰ سال دیگر هم ماشین را تحویل نمی‌دادیم، ایراد نداشت. این شرکت به هیچ وجه به بند زمان ۱۲۰ روز کاری که در قرارداد تعهد کرده است، توجه نمی‌کند. ابدا تکمیل وجه اول ما را به روی خود نمی‌آورد و اینکه بایستی پس از ۲۰ روز از تکمیل‌وجه ماشین را تحویل می‌داد، قبول ندارد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید