با وجودی که چندی است قیمت خودرو روند نزولی درپیش گرفته اما با توجه به تعطیلی دو هفته ای، قیمت جدید خودرو در بازار هنوز مشخص نشده است.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که با توجه به اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونا و تعطیلی بازار قیمت‌ها اعلام نشده و باید منتظر اعلام نرخ‌های جدید ماند.

در همین راستا، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: ریزش قیمت دلار از ۲۵ روز گذشته، باعث اُفت قیمت خودرو در بازار شده است.

اما در این دو هفته تعطیلی قیمت ها فقط به صورت آنلاین توسط نمایشگاه داران رصد می شده است.

سعید موتمنی، ضمن اشاره به اینکه بازار خودرو همچنان مسیر نزولی را در پیش دارد، اظهار کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز طی حدود یک ماه گذشته قیمت خودرو نیز دربازار روند نزولی را در پیش گرفته است .

اعمال محدودیت‌های کرونایی و قیمت نامشخص خودرو دربازار

وی ظهار کرد: با توجه به تعطیلی بازار و عدم اعلام قیمت مشخص در بازار خودرو منتظر بازگشایی بازار و اعلام قیمت جدید خودرو در بازار هستیم .

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو 12 آذر

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص قیمت جدید خودرو در بازار آزاد، گفت: هنوز مشخص نیست که روند قیمت ها کاهشی باشد یا افزایشی.

وی افزود: باید دید نوسانات نرخ ارز چه میزان است، میان قیمت خودرو و نرخ ارز، ارتباط نزدیکی وجود دارد. زمانیکه نرخ ارز کاهش یافت، قیمت خودرو نیز روند نزولی پیدا کرد.

نزدیک شدن قیمت خودرو در بازار و قیمت کارخانه

موتمنی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر در قیمت خودرو‌ها اعم از داخلی، خارجی و مونتاژی‌ها بین ۲۰ تا ۲۷ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم، گفت: پیش‌بینی ما این است که در هفته‌های آتی این کاهش قیمت بیشتر شود، اما منتظر هستیم معاملات صورت گیرد تا قیمت های واقعی مشخص شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: براساس معاملات قیمتی در فضای مجازی، قیمت ها در بازار آزاد روند کاهشی داشته و به قیمت خودرو در کارخانه نزدیک شده است.

البته نزدیک شدن قیمت خودروها به قیمت کارخانه درحالی اتفاق می افتد که تولید کنندگان خودرو داخلی با دریافت مجوز از شورای رقابت هر فصل قیمت خودروهای تولیدی خود را افزایش می دهند و درحال حاضر با کاهش نسبی قیمت خودرو در بازار این دو قیمت درحال نزدیک شدن به هم هستند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *