قیمت جدید خودروهای تولیدی گروه سایپا درحالی در سه ماهه سوم سال جاری افزایش یافته که بازار خودرو در رکود ناشی از این افزایش قیمت ها به سر می برد.

به گزارش برات نیوز، قیمت جدید ۵ محصول سایپا در سه ماهه سوم امسال اعلام شد و این قیمت ها برای سومین بار در سال جاری افزایش یافته است.

این در حالی است که بازار خرید و فروش خودرو همچنان در رکود به سر می برد زیرا افزایش قیمت های تولید کنندگان از یک طرف و افزایش قیمت در بازار آزاد هم از طرفی دیگر موجب شده تا خریداران قادر به خرید خودرو در این بازار نباشند .

در همین حال  براساس مصوبه شورای رقابت خودروسازان می توانند متناسب با نرخ تورم بخشی هر سه‌ماه یک‌بار درخواست افزایش قیمت خود را به وزارت صنعت اعلام کنند.

قیمت جدید ۵ محصول سایپا نیز بعد از اعلام شورای رقابت افزایشی شد.

صدور مجوز افزایش حداکثر 25 درصدی برای خودروسازان

 بر همین اساس، در سه ماهه سوم امسال نیز درخواست افزایش قیمت خودروسازان به وزارت صنعت ارسال و در نهایت بعد از جمع‌بندی‌های انجام‌شده با بانک مرکزی در دریافت نرخ تورم بخشی مجوز افزایش حداکثری 25درصدی برای خودروسازان صادر شد.

شرکت سایپا در لیست قیمت‌گذاری خود قیمت تیبا هاچ‌بک را 95میلیون و 426هزار تومان تعیین کرده است؛ درحالی که قیمت این خودرو در شهریورماه 77میلیون و 800هزار تومان بوده است.

 علاوه بر این، ساینا EX قیمت آن 92میلیون و 928هزار تومان تعیین شده در حالی که قیمت این محصول نیز در شهریور ماه 76میلیون و 200هزار تومان بوده است.

کوئیک معمولی نیز از 94میلیون و600هزار تومان به 130میلیون و 15هزار تومان رسیده است، همچنین در کوئیک معمولی با رنگ سفید قیمت از 94میلیون و 400هزار تومان به 129میلیون و 755هزار تومان رسیده است. تیبا صندوق‌دار هم از 71میلیون و 200هزار تومان به 76میلیون و 800هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *