بازار آشفته خودرو در ایران را با یک مقایسه کوچک میان این بازار با دیگر کشورها به راحتی می‌توان درک کرد. قیمت خودرو در ایران و امارات با هم اختلاف زیادی دارند. خودروهایی که در بازار ایران با قیمت‌هایی بالا و کیفیت‌هایی نازل عرضه می‌شوند و مردم حتی برای خرید این خودروهای نه چندان ارزشمند، پولی زیاد پرداخت می‌کنند.

در یک مقایسه آماری مشخص شده که قیمت تمام شده خودروهای داخلی و خارجی در ایران به نسبت بازار امارات بسیار بالاتر است. این بالا بودن قیمت‌ها به طور محسوسی به چشم می‌آید. بر اساس اعلام سایت Dubai Cars قیمت تعدادی از خودروهای عرضه شده در بازار امارات ارائه شده است.

بر اساس آمار این سایت، هوندا سیویک ۲۰۱۶ با کارکرد ۶۵ هزار کیلومتر با قیمت ۳۰  هزار درهم به فروش می‌رسد این عدد معادل ۱۸۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود. همچنین پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۸ با کارکرد ۲۱ هزار کیلومتر قیمتی حدود ۵۴۹  هزار درهم قیمت‌گذاری شده است. این رقم معادل سه میلیارد و ۴۶۹ میلیون تومان است.

در این سایت آمده است که مازاراتی لوانته ۳۵۰ با کارکرد ۶۳۰۰ کیلومتر هم با قیمت ۲۹۹  هزار درهم به فروش می‌رسد که این عدد معادل یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان خودمان است.

به عنوان مثال بی ام دبلیو ۳۲۰ مدل ۲۰۱۸ با کارکرد ۶۵ هزار کیلومتر در بازار امارات ۹۶  هزار درهم به فروش می‌رسد رقمی معادل ۶۰۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان. در این گزارش آمده است مرسدس بنز کلاس ای مدل ۲۰۱۸ با کارکرد ۳۳ هزار کیلومتر هم قیمتی حدود ۲۵۶  هزار درهم است که به پول خودمان حدود یک میلیارد و ۶۱۸ میلیون تومان است.

مینی کوپر اس مدل ۲۰۲۰ هم با کارکرد ۹۳۰۰ کیلومتر در بازار این کشور قیمتی حدود ۱۳۳  هزار درهم دارد. این رقم معادل ۸۴۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان است. بی ام و ایکس تری مدل ۲۰۱۹ با کارکرد ۲۲ هزار کیلومتر هم در ۲۱۳ هزار درهم قیمت‌گذاری شده است که به پول ایران رقمی معادل یک میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان می‌شود.

مرسدس بنز سی ۲۰۰ مدل ۲۰۲۰ با کارکرد ۳۴۰۰ کیلومتر در امارات ۲۲۸ هزار درهم به مشتریان عرضه می‌شود. این عدد چیزی حدود یک میلیارد و ۴۴۱ میلیون تومان می‌شود. استون مارتین ونتیج مدل ۲۰۱۹ با کارکرد ۵۱۰۰ کیلومتر هم ۶۵۰ هزار درهم قیمت دارد که در ایران قیمتی معادل چهار میلیارد و ۱۰۸ میلیون تومان می‌شود.

فورد ادج مدل ۲۰۱۶ با کارکرد ۴۱ هزار کیلومتر در بازار کشور امارات ۶۴ هزار درهم است که معادل تومانی آن عددی حدود ۴۰۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان است. همچنین پورشه کاین ۲۰۱۷ با کارکرد۸۰ هزار کیلومتر هم ۱۸۵ هزار درهم امارات قیمت‌گذاری شده است رقمی معادل یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان.

هیوندا توسان ۲۰۱۸ با کارکرد ۴۵ هزار کیلومتر ۵۷ هزار درهم قیمت دارد که این رقم برای کشورمان حدود ۳۶۰ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است. کیا اسپورتیج فول اپشن مدل ۲۰۱۷ با کارکرد ۴۹ هزار کیلومتر در امارات ۵۵ هزار درهم به فروش می رسد رقمی معادل ۳۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ایران.

لکسوس ان ایکس ۲۰۰ مدل ۲۰۱۷ با کارکرد ۳۶ هزار کیلومتر در امارات۱۵۰ هزار درهم قیمت دارد این عدد معادل ۹۴۸ میلیون تومان است. مرسدس بنز اس ۵۰۰ مدل ۲۰۱۶ با کارکرد  ۱۰۳ هزار کیلومتر ۱۷۵ هزار درهم در امارات قیمت گذاری شده است که این رقم در بازار ایران، یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان است.

هیوندا سانتافه مدل ۲۰۱۷ با کارکرد ۹۴ هزار کیلومتر هم 51 هزار درهم قیمت دارد. اما مشتریان در بازار ایران می توانند این خودرو را ۳۲۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان خریداری کنند. مزدا ۳ مدل ۲۰۱۷ با کارکرد ۵۲ هزار کیلومتر هم در بازار امارات ۳۵ هزار درهم به فروش می رسد که این عدد هم طبق بازار ایران عددی حدود ۲۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

رنو کلیوس مدل ۲۰۱۹ با کارکرد هشت هزار کیلومتر در امارات ۶۹ هزار درهم قیمت دارد این عدد مقابل پول ایران حدود ۴۳۶ میلیون و ۸۰ هزار تومان است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *