درحالی که مدتی بود قیمت دلار روند کاهشی را در پیش گرفته بود و چند روزی هم ثابت پیش می رفت امروز 11 آذرماه جاری با افزایش قیمت دلار به کنال 25 هزار تومان بازگشت.

به گزارش برات نیوز، صبح امروز 11 آذرماه جاری قیمت دلار در صرافی ‌ها با افزایش قیمت نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۵ هزار و ۱۷۰ تومان تعیین شده است.

تلاش  بازارساز برای مدیریت بازار ارز

اگرچه بازار ساز سعی بر آرامش بازار ارز و ثبات در قیمت دلار دارد اما هستند مولفه هایی که دربازار نوسان ایجاد می کنند .

تشدید نوسانات ارزی طی این مدت موجب شد بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و بر همین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما و ازسرگیری فروش ارز سهمیه‌ای سعی داشت مقدمات کاهش قیمت دلار در بازار را فراهم کند.

همچنین آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های غیربانکی و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد از دیگر اقداماتی بود که بازار ساز انجام داد تا مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

افزایش سقف خرید در بازار متشکل ارزی تا 500 هزار دلار

پیش از این بانک مرکزی  اعلام کرده بود که از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد.

ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

بیشتر بخوانید: دلار به کانال 23 هزار تومان رسید

قیمت دلار در صرافی ‌ها ، 25 هزار تومان

هم ‌اکنون قیمت دلار در صرافی ‌های بانکی با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 25 هزار و 170 تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف هزار تومانی نسبت به قیمت فروش، 24 هزار و 170 تومان تعیین شده است.

قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل معادل 30 هزار و 100 تومان و قیمت خرید یورو نیز 29 هزار و 100 تومان اعلام شده است.

این درحالی است که قیمت دلار در صرافی ‌ها (صبح روز یکشنبه 18 آبان)در کانال 22هزار تومان قیمت خورده بود ولی در ادامه با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد بار دیگر به کانال‌های بالاتر بازگشت.

قیمت دلار در صرافی ‌ها متناسب با نوسانات بازار

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و قیمت دلار در صرافی ‌ها متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

بر اساس این گزارش، با کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه‌ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی‌ها به هر کارت ملی یک بار در سال 2200 دلار ارز سهمیه‌ای می‌فروشند.

پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه‌ای موقتاً در صرافی‌های بانکی متوقف شده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *