1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. رکوردشکنی های سکه؛ 10 میلیون و 420 هزار تومان
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

رکوردشکنی های سکه؛ 10 میلیون و 420 هزار تومان

افزایش قیمت سکه

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید افزایش یافت و امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۱۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.

به گزارش برات نیوز، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۱۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.

همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز ۱۷۹۹ دلار و ۳۵ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۶۵ هزار و ۴۱۴ تومان است.

بر اساس این گزارش امروز یکشنبه، در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 966 هزار تومان، هر گرم طلای 24عیار یک‌میلیون و 287 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 184 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1799 دلار معامله می‌شود.

گفتنی است این روزها، افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی‌های این روزهای طلا و سکه در بازار است.

قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما با وجود افزایش قیمت سکه تمام و طلا تقاضای اضافی وارد این بازار نشده است و فعالان این بخش می‌گویند که قیمت‌ها متأثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده‌اند.

به گفته تحلیلگران، در حال حاضر حباب سکه ۹۷۰ هزار تومان است و با کاهش اونس جهانی و  تقاضا در بازار، شاهد کاهش قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

همچنین اگر نظارت و کنترل  بیشتر بانک مرکزی بر بازار ارز انجام شود، نرخ ارز در بازار به ثبات خواهد رسید و متعاقب آن قیمت طلا و سکه از نوسان کمتری برخودار خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست