قیمت طلای سیاه امروز با 31 سنت افزایش به 43 دلار و 92 سنت رسید که به نظر می رسد خبرهای موفقیت آمیز واکسن ویروس کرونا در این موضوع دخیل باشد.

به گزارش برات نیوز قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۴۳ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۲۱ آبان‌ماه) با ۳۱ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۹۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۳۶ سنت افزایش به ۴۱ دلار و ۷۲ سنت رسید.

این در حالی است که روز گذشته این رقم 43 دلار و 61 سنت بود. و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۱ دلار و ۳۶ سنت بود.

دلایل افزایش قیمت طلای سیاه

از جمله مواردی که موجب افزایش قیمت طلای سیاه شد می توان به کاهش بیش از حد انتظار ذخیره سازی نفت خام آمریکا و خبرهای موفقیت آمیز واکسن آزمایشی کرونا اشاره کرد.

استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار مؤسسه آکسی‌تریدر در این باره گفت: دوباره برخلاف انتظار تحلیلگران، داده‌های موسسه نفت آمریکا (API) در روز گذشته  نشان داد ذخیره ‎سازی نفت خام آمریکا به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: جهش قیمت نفت با پیروزی بایدن

تقاضای نفت کاهش یافته است

در حالی خبرهای افزایش قیمت نفت را می خوانیم که به طور کلی تقاضای نفت در سال 2020 روند کاهشی به خود گرفته و حتی ممکن است رسیدن آن به سطح تقاضای سال 2019 یک سال دیگر طول بکشد.

توربیورن ترنکویست مدیر عامل موسسه گانور دو روز پیش اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت حدود ۵ تا ۶ میلیون بشکه در روز کمتر از سطح آن پیش از همه‌گیری ویروس کروناست و احتمال دارد که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس، کاهش تولید نفت کنونی خود را تمدید کند.

مدیر عامل موسسه تجاری گانور همچنین در نشست سران تجاری رویترز گفت: بهبود بازار و رسیدن آن به سطح ۲۰۱۹ حداقل تا یک سال دیگر رخ نمی‌دهد و احتمال دارد که اوپک و متحدانش کاهش تولید کنونی خود را تا سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ تمدید کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *