اخبار اقتصادی

افزایش قیمت سکه، طلا، انس جهانی با دلار 18000 تومانی

قیمت طلا

به گزارش برات ‌نیوز محمد کشتی‌آرای اعلام کرد به دو دلیل هفته گذشته بازار سکه و طلا روندی صعودی را به چشم دید؛ اولین دلیل را می‌توان افزایش شدید قیمت انس جهانی تا حدود ۵۱ دلار دانست. در ابتدای هفته قیمت هر انس ۱۶۸۵ دلار بود و در انتهای هفته به ۱۷۳۶ دلار رسیده است. این افزایش قیمت برای هر انس طی یک هفته روند افزایش قیمت بالایی محسوب شده که سبب شد حدود ۳۰۰ هزار تومان به قیمت سکه طرح جدید و ۳۵۰ هزارتومانی به سکه طرح قدیم اضافه شود.

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت طلا و اوضاع اقتصاد

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران اذعان داشت که بازار ارز آزاد نیز حدود ۳۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و در طول همین هفته از ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۸ هزار تومان رسیده است. این دو عامل، از دلایل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در هفته گذشته بود.

کشتی‌آرای افزود:

نیم سکه نیز به قیمت سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۷۰ هزار تومان، سکه‌های یک گرمی نیز به قیمت یک میلیون و ۷۰ هزار تومان در بازار به فروش رسیدند. بنابراین در دو روز چهارشنبه 21 خرداد و پنجشنبه 22 خرداد با افزایش قیمت سکه روبه‌رو بودیم که حدود ۳۴۰ هزار تومان گزارش شده است.

وی در رابطه با  قیمت طلای آب شده نیز افزایش قیمت 132 هزار تومان برای هر مثقال را گزارش کرد که باتوجه به افزایش قیمت انس جهانی و همچنین قیمت ارز، از  سه میلیون و ۷۵ هزار تومان به سه میلیون و ۲۱۷ هزار تومان رسیده است. علاوه‌براین، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومانی را تجربه کرده و با قیمت  ۷۴۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسیده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید