در حالی که ارزش دلار بار دیگر افزایش یافته است، قیمت طلا پس از افزایش قابل توجه در جلسه قبل، امروز شاهد کاهش بود.

به گزارش برات نیوز، هرچند که تردید ها در مورد ترمیم سریع اقتصاد جهانی سبب شد تا طلا همچنان در مسیر رشد هفتگی باقی بماند اما امروز 21 شهریور ، طلای جهانی روند کاهشی گرفت.

رویترز، در حالی که ارزش دلار بار دیگر افزایش یافته ات، قیمت طلا پس از افزایش قابل توجه در جلسه قبل، امروز شاهد کاهش بود هرچند که تردید ها در مورد ترمیم سریع اقتصاد جهانی سبب شد تا طلا همچنان در مسیر رشد هفتگی باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد کاهش به 1939 دلار و 75 سنت رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از دوم سپتامبر یعنی 1965 دلار و 94 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با 0.89 درصد کاهش به 1946 دلار و 80 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار که دیروز در برابر یورو افت کرده بود، امروز در برابر ارزهای رقیب بالا باقی ماند. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می شود که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

در واکنش به کاهش ارزش سهام شرکت های فن آوری در بازار بورس آمریکا و افزایش نگرانی ها در مورد دور جدیدی از مذاکرات بر سر جزئیات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا انتظار می رود بازارهای آسیایی امروز شاهد کاهش شاخص ها باشند.

بانک مرکزی اروپا در نشست دیروز خود تغییری در سیاست پولی اش نداد. سنای آمریکا دیروز یک طرح پیشنهادی جمهوری خواهان برای ارائه حدود 300 میلیارد دلار کمک کرونایی را رد کرد، زیرا دموکرات ها به دنبال کمکی با رقم بسیار بالاتر هستند.

تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی مقرری بیکاری هفته گذشته به ارقام بالایی رسید و نشان داد که روند ترمیم بازار کار این کشور از بحران کرونا متوقف شده است.

سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار آمارهای تولید ناخالص داخلی انگلیس و تورم آمریکا در اواخر امروز هستند تا برآورد بهتری از پیشرفت در روند ترمیم اقتصاد جهانی به دست بیاورند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *