کارشناسان املاک می‌گویند قیمت مسکن در انگلیس از سال 2016 تا کنون بیشترین جهش را تجربه کرده است و به بالاترین سطح خود رسیده است، اما این قیمت‌ها مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

به گزارش  برات نیوز، طبق داده‌های جدید بازار املاک مشخص شد که قیمت مسکن در انگلیس در ماه آگوست با بزرگترین افزایش خود از سال ۲۰۱۶ تا کنون روبرو شده و حالا به رکورد تاریخی جدیدی رسیده است.

رشد 5.2%  قیمت مسکن در انگلیس

شاخص قیمت مسکن هالیفاکس، که تحت مالکیت شرکت آی‌اچ‌اس مارکیت، که قدیمی‌ترین ارائه کننده داده‌های مربوط به قیمت مسکن در انگلستان است، نشان داد که در ماه آگوست قیمت مسکن انگلستان نسبت به ماه مشابه سال گذشته 5.2 % افزایش پیدا کرده است. این بزرگترین جهش قیمت مسکن از اواخر ۲۰۱۶ تا کنون است.

قیمت متوسط یک خانه در انگلستان به ۲۴۵٫۷۴۷ پوند (معادل ۳۲۴٫۲۴۱ دلار) رسید. این برای اولین بار در تاریخ انگلستان است که قیمت متوسط مسکن از ۲۴۵٫۰۰۰ پوند فراتر می‌رود. این نشان دهنده رشد ماهانه 1.6 درصدی از ژوئن تا آگوست است که نسبت به رشد 1.5 درصدی پیش بینی اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بیشتر است.

کاهش محدودیت‌های قرنطینه دلیل افزایش قیمت مسکن؟

راسل گالی، مدیرکل هالیفاکس، می‌گوید: افزایش فعالیت سازندگان مسکن و بازارهای مسکن با کاهش و تسهیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای کرونا در تابستان، باعث شده است تا قیمت‌های مسکن بالا بروند.

وی در بیانیه ای گفت: “این امر با تقاضای متوقف شده ، میل شدید برخی از خریداران به خانه های بزرگتر و البته قطع موقت مالیات حق تمبر، افزایش یافته است.”

در ماه ژوئن، ریشی سوناک وزیر دارایی انگلیس، در تلاش برای تحریک بازار مسکن ، برنامه اجرای مالیات بر املاک، معروف به حق تمبر، در املاک با ارزش تا 500000 پوند را اعلام کرد.

آشکار شدن تصویر کلان اقتصادی انگلیس

با این حال ، گالی گفت: “علی رغم تقویت این عوامل مثبت در کوتاه مدت، بسیار بعید است که این سطح از تورم قیمت پایدار بماند. “

وی افزود با پایان یافتن اقدامات حمایت اقتصادی دولت و “آشکار شدن مقیاس واقعی تأثیر ویروس همه گیر کرونا بر بازار کار، تصویر کلان اقتصاد انگلیس در چند ماه آینده واضح تر می‌شود.”

گالی بیان کرد: “افزایش قیمت مسکن با تأثیر سو ویروس کرونا بر درآمد خانوارها در تضاد است و با توجه به اینکه بیشتر مفسران اقتصادی معتقدند که بیکاری همچنان رو به افزایش است ، انتظار داریم فشار رو به پایین بیشتری بر قیمت مسکن در میان مدت داشته باشیم.”

در اطلاعات منتشر شده در هفته گذشته ، بانک انگلیس اعلام کرد تعداد وام های رهنی تصویب شده از 39900 مورد در ژوئن به 66300 مورد در ماه جولای رسیده است ، اگرچه این میزان هنوز 10٪ پایین تر از 73،700 وام مسکن تایید شده در ماه فوریه، قبل از شیوع کرونا است.

دورکاری و مسکن خارج شهر
محبوبیت خانه های حومه شهر و ساحلی در دوران قرنطینه به دلیل دورکاری کارمندان

خانه های حومه ای و ساحلی جزو محبوب ترین ها

هاپر گفت ، در دوران کرونا و افزایش دورکاری کارمندان، خانه های حومه ای و ساحلی محبوبیت ویژه ای پیدا می کنند. با این حال ، او استدلال کرد که “جنبش ناشی از افزایش قیمت باعث می شود بازار با اقتصاد گسترده تری پیش روی بیشتری کند و این نمی تواند “برای مدت طولانی واقعیت اقتصادی را انکار کند”.

هاپر افزود: “اگر در فصل پاییز، شکنندگی بیشتری برای اقتصاد ایجاد شود، در ماه مارس با پایان دوره مالیاتی، این گمانه‌ها مجدد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.”

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *