اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

قیمت مسکن در تهران ۴۰۰ درصد افزایش یافت

قیمت مسکن تهران

گزارش‌ها و آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی درخصوص قیمت مسکن نشان می‌دهد از مرداد سال ۹۲ تا خرداد ۹۹ قیمت مسکن در تهران چیزی حدود ۴۰۰ درصد با افزایش مواجه شده است. با برات نیوز همراه باشید.

به گزارش برات نیوز ؛ بر اساس آمار منتشر شده از طرف دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مرداد ۹۲ متوسط قیمت مسکن در تهران ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان بود. در این ماه بیشترین متوسط قیمت مسکن با ۸ میلیون و ۵۶۷ هزار تومان مربوط به منطقه یک بود.

بر این اساس، کمترین متوسط قیمت نیز با ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان متعلق به منطقه ۱۸ بود.  این در حالی است که طی ۷ سال منتهی به خردادماه ۹۹ قیمت مسکن با شیب بسیار زیادی افزایش یافته است.

همچنین متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران با افزایش ۳۹۷٫۴۲ درصد در آخرین ماه بهار امسال مانند سایر بازارهای اقتصادی از جمله طلا و ارز یک رکورد تاریخی را ثبت کرده است. بیشترین متوسط قیمت مسکن در تهران متعلق به منطقه یک با ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان است؛ به عبارت دیگر از مردادماه ۹۲ تا خرداد ۹۹ متوسط قیمت در این منطقه ۳۹۶.۱ درصد افزایش یافته است. کمترین متوسط قیمت نیز با ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در اختیار منطقه ۱۸ است. در ۷ سال اخیر متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه  ۳۷۵٫۷ درصد رشد داشته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید