اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بازار سرمایه باید از بازار مصرف در بخش مسکن جدا شود

قیمت مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: سیاست جداکردن بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن باید پیگیری شود. وی همچنین در ادامه گفت: طبق مصوبات جدید، قرار است قیمت مسکن ملی پایین تر از قیمت کنونی باشد.

به گزارش برات‌ نیوز، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در رابطه با برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن سخن گفت و اذعان داشت کنترل قیمت‌ها و کاهش آن به میزانی که برای مصرف کنندگان واقعی قابل معامله باشد، باید طبق قوانین انجام شود. در همین زمینه قوانینی در جریان تصویب است. این قوانین از مجموع پیشنهادهای دولت و طرح‌هایی که در مجلس در حال بررسی است جمع‌آوری شده و در صورتی‌که زودتر عملیاتی و ابلاغ شوند تاثیر به‌سزایی بر بازار مسکن و کنترل قیمت‌ها خواهند گذاشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی
طبق مصوبات جدید، قرار است قیمت مسکن ملی پایین تر از قیمت کنونی باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است قیمت کنونی مسکن همچنان تحت تاثیر بازار طلا و ارز است. وی با بیان این موضوع گفت: استراتژی دولت و مشخصا وزارت راه و شهرسازی، جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه‌گذاری است. 

محمودزاده در ادامه افزود: وزارت راه و شهرسازی برای جداکردن بازار مصرف از بازار سرمایه تمام تمرکز خود را به‌کار گرفته است تا واحدهایی را که در قالب طرح ملی با مشارکت بخش خصوصی در دست ساخت قرار دارد را با قیمت مناسب‌تر از قیمت‌های فعلی بازار به متقاضیان واقعی مسکن، عرضه کند.

در تیرماه امسال نسبت‌به خرداد گذشته، شاهد افزایش قیمت دو میلیون تومانی مسکن به ازای هر متر مربع بودیم. در خرداد سال جاری هر مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در تهران با قیمت بیش از ۱۹ میلیون تومان معامله شد که این رقم در تیرماه به حدود ۲۱ میلیون تومان، افزایش یافت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید