تا پیش از برگزاری انتخابات آمریکا و شروع روند نزولی قیمت دلار، دلالان و واسطه گران پردیس در بازار مسکن مهر می تاختند و  قیمت این واحدهای مسکونی را هر روز بیشتر از بیشتر بالا می بردند به طوری که قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس در فازهای 8،9 و 11 از برخی مناطق تهران هم گران تر شنیده می شد.

به گزارش برات نیوز، حالا بعد از گذشت حدود دو هفته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کاهش قیمت دلار بازار خرید و فروش مسکن مهر پردیس دچار رکود شده و دلالان و واسطه گران جزء چاره ای به غیر از فروش واحدهای مسکونی احتکار کرده خود ندارند .

به همین دلیل قیمت واحدهای مسکونی پردیس روند نزولی را درپیش گرفته و حدود 10 درصدی افت قیمت داشته است .

این درحالی است که برخی از مشاوران املاک فعال در پردیس اظهار دارند که هراس از رکود طولانی مدت بازار مسکن باعث شده تا دلالان خرده پا دست به کار فروش واحدهای مسکونی خود شوند و رقابت آن ها برای جذب مشتری و فروش این واحدها قیمت ها را بین 10 تا 15 درصد کاهش دهد.

از طرفی مطرح شدن پروژه مسکن ملی و امتیازهای این واحدها نیز مزید بر علت شد تا قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس افت کند و مردم به خرید مسکن ملی قسطی تن دهند تا اینکه برای واحدهای مسکن مهر که هنوز بستر شرایط رفاهی برای آن فراهم نشده بین یک تا یک و نیم میلیارد هزینه کنند .

 کاهش قیمت مسکن مهر پردیس متاثر از کاهش نرخ ها در تهران

در همین حال مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه قیمت مسکن مهر پردیس متاثر از کاهش نرخها در تهران حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است گفت: بهمن ماه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس افتتاح می شود که مجموع افتتاحات به ۷۰ هزار واحد خواهد رسید.

سید مهدی هدایت در ادامه اظهار کرد: تلاش می کنیم قیمت مسکن در پردیس به حداقل برسد که البته در روزهای اخیر بازار مسکن پردیس متاثر از کاهش قیمتها در تهران با افت حدود ۱۰ درصدی قیمت مواجه شده است.

وی افزود: طی روزهای آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی تصفیه خانه شماره ۲ پردیس به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد. همچنین ۳ باب مدرسه و درمانگاه با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان در آینده نزدیک افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: اواخر آبان ماه شاهد کلنگ زنی بیش از ۲۸ پروژه روبنایی شامل مجموعه های ورزشی، آموزشی، درمانی، فرهنگی، فضای سبز به ارزش ۵۵۰ میلیارد تومان خواهیم بود.

تحویل روزانه بین 100 تا 200 مسکن مهر به متقاضیان در پردیس  

هدایت با اشاره به افتتاح ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در هفته های اخیر گفت: روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ واحد از این تعداد به متقاضیان تحویل می شود که بخشی از واحدها تحویل شده و مابقی در حال تحویل است. برای این منظور واحد مستقل رفع نقص در فازها راه اندازی شده است.

بیشتر بخوانید: سقوط قیمت مسکن در آینده ای نزدیک

وی از بهره برداری ۱۰ هزار واحد در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: در صورت انجام این مهم، مجموع افتتاحات مسکن مهر در پردیس به ۷۰ هزار واحد می رسد. حدود ۱۲ هزار واحد که ­­عملیات اجرایی آنها دیر شروع شده باقی می ماند که بخشی از آن اواخر امسال و بخش دیگر در سال آینده تحویل می شود.

هدایت با بیان اینکه در حال فسخ قرارداد تعدادی از سازندگان و پیمانکاران بدعهد هستیم تصریح کرد: کارهای زیربنایی مهمی در پردیس انجام شده که به طور مثال به اندازه طول جاده کرج تا قزوین به فاصله ۱۳۰ کیلومتر دیوار حائل ایجاد کرده ایم.

فراخوان برای واریزقسط دوم مسکن ملی

مدیرعامل عمران پردیس، پیشرفت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در پردیس را خوب توصیف و اظهار کرد: در روزهای آینده به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن فراخوان می دهیم تا قسط دوم ۴۰ میلیون تومانی خود را پرداخت کنند.

هدایت همچنین درباره آخرین وضعیت پروژه مترو تهران ـ پردیس گفت: موضوع مترو پردیس در هیات دولت مطرح شده که از وزیر اقتصاد، وزیر کشور و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال پیگیری هستیم. درخواست دادیم در این خصوص نهایت مساعدت را داشته باشند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *