اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

آرزوی نفت 50 دلاری در زمستان

قیمت نفت

فعالان بازار نفت، امیدوارند با افزایش تقاضا در ماه‌های آینده به دلیل آغاز فصل سرد در نیمکره شمالی زمین، قیمت نفت بتواند تا مرز ۵۰ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند.

به گزارش برات نیوز، نفت در ادامه روند روز گذشته خود، ‌تحت تاثیر کرونا و افزایش ذخیره‌سازی نفت در جهان امروز هم با کاهش قیمت همراه بود.

قیمت نفت این روزها تا حد زیادی تثبیت شده با این حال عوامل موثر بر بازار نفت یک روز قیمت‌ها را چند سنتی بالا می‌برند و روز دیگر پایین می‌آورند.

یک روز با توجه به گزارش اوپک مبنی بر رعایت سهمیه کاهش تولید از سوی اعضا، ‌ قیمت نفت تقویت می‌شود و روز دیگر خبر ذخیره‌سازی‌های گسترده چین و صادرات نفت از سوی اژدهای زرد، ‌ قیمت‌ها را کاهشی می‌کند.

در این میان سایه کرونا نیز بر بازار نفت باقی است. موضوعی که تا مشخص شدن سرنوشت آن نمی‌توان چشم‌انداز روشنی برای ماه‌های آینده ترسیم کرد.

با این حال، ‌شیوع دوباره کرونا در جهان، باعث شده تا قیمت‌ها با کاهش همراه شوند.

بیشتر بخوانید: تمام مخازن نفت ایران پر شده است

نفت برنت با افتی ۰.۱۶ درصدی به ۴۳ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید.

نفت شاخص آمریکا نیز ۰.۴۱ درصد پایین آمد و ۴۱ دلار و ۴۳ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

فعالان این بازار امیدوارند با افزایش تقاضا در ماه‌های آینده به دلیل آغاز فصل سرد در نیمکره شمالی زمین، نفت بتواند تا مرز ۵۰ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند.

گفتنی است با توجه به برافراشته شدن پرچم جنگ در بازار نفت، کشور‌های عضو و غیرعضو سازمان کشور‌های صادرکننده نفت موسوم به اوپک پلاس تلاش دارند با همگرا کردن دیدگاه‌ها، بازار نفت را از بحران کنونی نجات دهند و با کاهش عرضه‌ای خیره‌کننده از سقوط بیشتر قیمت نفت جلوگیری کنند.

 این در حالی است که پیش‌تر عربستان سعودی اعلام کرده بود که ریاض خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس با هدف رسیدن به توافقی عادلانه برای کمک به ثبات قیمت و بازار‌های جهانی نفت خام شده است.

همچنین رئیس جمهوری روسیه بر لزوم همکاری همه تولیدکنندگان در فراخوان رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر دستیابی به توافقی جامع برای کاهش تولید نفت تأکید کرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید