با توجه به نابه سامانی‌های موجود دربازار تخم مرغ و تصمیم دولت به توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب، قیمت هر شانه تخم مرغ در مغازه ها 60 هزار تومان است.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که از چندی پیش و با توجه به نوسان صعودی قیمت تخم مرغ در بازار، دولت اقدام به توزیع روزانه حدود 70 تا 80 تن تخم مرغ در میادین میوه و تره بار کرده است .

البته که عوامل مختلفی از جمله آشفته بازار نهاده های دامی، افزایش هزینه های تولید و ضرر و زیان چشمگیر مرغدار ان فعالن این حوزه را تهدید می کند و موجب افزایش قیمت تخم مرغ در بازار می شود.

درهمین راستا، رییس جمهوری دستور تنظیم بازار کالاهای اساسی و عرضه با قیمت مناسب به دست مردم را صادر کرد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز تنظیم بازار تخم مرغ را به اتحادیه میهن واگذار کرد تا با ساماندهی عرضه، مشکلات بازار تخم مرغ مرتفع شود.

اما حالا با توجه به توزیع این حجم از تخم مرغ در میادین میوه و تره بار، هنوز هم قیمت این کالای پرمتقاضی در بازار آزاد کنترل نشده و قیمت هرشانه تخم مرغ در بازار 60 هزار تومان است .

این درحالی است که درهرشانه تخم مرغ برای عرضه در بازار ازاد و مغازه ها، 17 هزار تومان اختلاف قیمت وجود دارد که بسیار چشمگیر است .

ضرورت رفع مشکل اختلاف قیمت تخم مرغ از سوی مسوولان

از اینرو مسوولان باید برای این مشکل نیز چاره ای بیندیشند تا این اختلاف فاحش قیمت هرشانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار و بازارازاد حل شود.

درهمین راستا، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اعلام کرد:

 قیمت هر شانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است.

ناصر نبی پور خاطر نشان کرد :

شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ را از تولیدکنندگان خریداری می‌کند و در اختیار میادین میوه و تر ه بار قرار می‌دهد و کالا در غرفه‌های میادین توزیع می‌شود.

عدم تحویل تخم مرغ به مغازه داران به دلیل افزایش تقاضا

وی درباره اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ در مغازه‌ها به ۶۰ هزار تومان رسیده است، اضافه کرد:

 با توجه به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ را از تولیدکنندگان تحویل می‌گیرد مغازه داران نیز باید به این شرکت مراجعه و حواله دریافت کنند.

این مقام مسوول تصریح کرد: اما با توجه به میزان تقاضایی که وجود دارد، احتمالاً به مغازه داران تخم مرغی تحویل داده نمی‌شود که آنها بتوانند با قیمت ۴۳ هزار تومان به مصرف کننده نهایی عرضه کنند.

نبی پور درباره آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ درب مرغداری نیز گفت:

قیمت تخم مرغ درب مرغداری مانند ۱۰ الی ۱۵ روز قبل است و تغییری در این زمینه حاصل نشده ضمن اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ٢٢ هزار تومان است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *