افزایش قیمت چندباره بنزین هرچند سال یکبار در کشور ما اتفاق می افتد و هربار این افزایش قیمت با اعتراضاتی مواجه می شود این نارضایتی در خصوص افزایش  قیمت هر لیتر بنزین درحالی رخ می دهد که مسوولان این حوزه معتقدند قیمت بنزین در کشور ما همچنان پایین تر از قیمت تمام شده این محصول عرضه می شود .

به گزارش برات نیوز، درحالی که آبان ماه سال گذشته آخرین افزایش قیمت بنزین در کشور ما اجرایی شد و قیمت بنزین برای هر لیتر از هزار تومان به سه هزار تومان افزایش یافت و رشد سه برابری را تجربه کرد و اعتراضاتی از سوی مردم را در پی داشت اما رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت معتقد است بنزین درحال حاضر نیز با نرخ کمتر از قیمت تمام شده به مردم عرضه می شود .

همایون صالحی درباره قیمت بنزین اظهار کرد: در حال حاضر بنزین با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌شود و قیمت تولید هر لیتر بنزین با دلار۲۰ هزار تومانی، چهار هزار و ۵۰۰ تومان است.

گرانی بنزین در کشورهای دیگر نسبت به ایران

وی ادامه داد: قیمت هر لیتر بنزین در کشورما نسبت به سایر کشورهای دیگر ارزان است ولی به نسبت کشور خودمان گران محسوب می شود.

صالحی یادآور شد: سال گذشته و پس از سهمیه بندی، مصرف بنزین از ۹۸ میلیون لیتر در ماه  به ۷۵ میلیون لیتر رسید و طبق اطلاعات میدانی به دست آمده از استان‌ها، بیش از ۳۰ درصد مصرف بنزین معمولی کاهش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: بنزین فعلا گران نمی‌شود

رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت  تصریح کرد: در حال حاضر ما بنزین را با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌کنیم، به طور مثال اگر ما قیمت هر دلار را ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، قیمت هر لیتر بنزین چهار هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود در حالی که قیمت هر لیتر بنزین در کشور ۳ هزار تومان است و به نظر بنده  قیمت بنزین باید نسبت به سبد درآمدی مردم سنجیده شود.

کاهش مصرف بنزین در کشور

صالحی با اشاره به کاهش مصرف سوخت در فروردین ماه گفت: در فروردین ماه برخی روز‌ها مصرف بنزین به ۶ میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد، هر چند که میانگین مصرف کشور عدد ۵۰ میلیون لیتر مصرف بنزین در روز را نشان می‌دهد.

این عدد در مقایسه با میانگین مصرف در فروردین سال گذشته که ۹۱ میلیون لیتر در روز بود فاصله زیادی دارد.

او با اشاره به کاهش مصرف سوخت در کشور در ۷ ماهه نخست سال گفت: مصرف بنزین در کشور کاهش پیدا کرده است و با عدد ۸۵ میلیون لیتر در روز بهمن ماه سال گذشته فاصله دارد.

گفتنی است با توجه به وضعیت معیشتی سختی که بر مردم حاکم شده متاسفانه مسئولان به جای متعادل کردن وضعیت اقتصادی ، گاه فشار روانی بر مردم را نیز افزایش می دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *