شرکت سونی سرانجام قیمت نهایی پلی استیشن 5 و تاریخ انتشار این کنسول نسل نهمی را اعلام کرد تا بازی‌بازان و طرفداران، بدانند باید با چه بودجه‌ای و در چه زمانی منتظر پلی استیشن 5 باشند! برای دریافت اطلاعات بیشتر با برات نیوز همراه باشید.

شرکت سونی به تازگی یک نمایش هیجان انگیز برگزار کرد و در این نمایش، از بازی‌های نسل بعدی فوق‌العاده‌ای رونمایی کرد که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌توانند از دلایل خرید پلی استیشن 5 باشند. با این حال، در انتهای رویداد جدید، سونی از بهای نهایی و تاریخ عرضه کنسول نسل نهمی خود، یعنی PS5 رونمایی کرد. بسیاری از بازی‌بازان و تحلیلگران پیش از معرفی رسمی سونی، حدس می‌زدند که قیمت مدل دیسک خور پلی استیشن 5، 500 دلار و قیمت مدل دیجیتالی یا بدون دیسک درایو این کنسول، 400 دلار خواهد بود و حالا باید بگوییم که پیش بینی این افراد، درست از کار درآمد!

طبق اعلام رسمی شرکت سونی و تیم پلی استیشن، مدل استاندارد (دارای دیسک درایو) کنسول پلی استیشن 5 با قیمت 499 دلار (499 یورو، 449 پاوند و 49,980 ین) عرضه خواهد شد. این در حالی است که مدل دیجیتالی (بدون دیسک درایو) کنسول پلی استیشن 5 با قیمت 399 دلار (399 یورو، 359 پاوند و 39,980 ین) قیمت خواهد داشت. همچنین طبق اطلاعات رسمی، تاریخ انتشار کنسول نسل بعدی سونی در کشورهای ایالات متحده، کانادا، مکزیک، ژاپن، استرالیا، نیوزیلند و کره جنوبی، 12 ماه نوامبر سال 2020 میلادی، مصادف با پنج شنبه، 22 آبان ماه سال 1399 خواهد بود. این در حالی است که پلی استیشن 5 یک هفته دیرتر، یعنی در تاریخ 19 ماه نوامبر سال 2020، مصادف با پنج شنبه، 29 آبان ماه سال 1399 برای دیگر نقاط جهان عرضه خواهد شد. همچنین سونی اعلام کرده که تاریخ انتشار کنسول پلی استیشن 5 برای کشور چین، هنوز قطعی نشده و در آینده اعلام خواهد شد. امکان پیش خرید کنسول پلی استیشن 5 به تازگی فراهم شده و بازی‌بازان و طرفداران می‌توانند از فرصت به وجود آمده برای پیش خرید کنسول نسل نهمی سونی استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید: 15 تفاوت پلی استیشن 5 با پلی استیشن 4

با این اعلام رسمی سونی، حالا خیالمان راحت می‌شود که بها و ارزش نهایی و تاریخ عرضه تمام کنسول‌های نسل بعدی را می‌دانیم و می‌توانیم با توجه به نظر خودمان برای خرید آن‌ها برنامه ریزی نماییم. کنسول ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) و ایکس باکس سری ایس (Xbox Series S) که کنسول‌های نسل نهمی شرکت مایکروسافت هستند، در همان ماه نوامبر و به ترتیب‌ با قیمت‌های 499 و 299 دلار عرضه خواهند شد و این در حالی است که مدل‌های فیزیکی (دیسک درایو) و دیجیتالی (فاقد دیسک درایو) کنسول پلی استیشن 5 نیز با قیمت 399 و 499 دلار به دست مشتریان و بازی‌بازان خواهد رسید.

نظر شما در مورد قیمت کنسول پلی استیشن 5 و تاریخ عرضه این محصول هیجان انگیز و مورد انتظار چیست؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *