قیمت بیت کوین در ساعاتی قبل به حدود 16 هزار و 843 دلار رسید و تا کانال 17 هزار دلار فاصله ای ندارد.

به گزارش برات نیوز، بیت کوین توانسته در ۲۴ ساعت ۶/۱ درصد افزایش قیمت داشته باشد. با این روند تند و تیز گاوی، قیمت ۱۷ هزار دلاری بیت کوین ممکن است خیلی زود رخ دهد.

گفتنی است در روز دوشنبه، قیمت بیت کوین توانست با حرکت گاوی خود، افزایش قابل توجه‌ای را تجربه کند و به قیمت ۱۶٫۸۵۱ دلار برسد.

طبق نظر تحلیلگران، بیت کوین به سمت یک مومنتوم مثبت کوتاه‌ مدت حرکت کرده است و  پس از شکستن نقطه مقاومتی که از سال ۲۰۱۹ تا به حال مشغول دست و پنجه نرم کردن با آن است، در حال تجربه شرایط خرید بیش از حد است.

بیشتر بخوانید: پیش بینی بیت کوین 20 هزار دلاری در 2021

این در حالی است که  بازار جهانی اوراق قرضه و سهام هم در روز دوشنبه پس از انتشار اخبار مثبت اقتصادی و یک نتیجه مثبت تازه در خصوص واکسن ویروس کرونا، روند مثبتی را تجربه کرد.

احیای سیستم وام دهی ارزهای دیجیتالی

به گفته تحلیلگران افزایش ارزش و نزدیک شدن به قیمت ۱۷ هزار دلاری بیت کوین باعث شده تا قدیمی‌ترین ارز دیجیتال دنیا، بیشتر و بیشتر به عنوان یک ذخیره ارزش برای وام‌دهی چه از سوی طرف‌های متمرکز و چه از سوی طرف‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای، مورد استفاده قرار بگیرد.

برای مثال، از سال ۲۰۱۹ تا امروز، مقدار بیت کوین قفل شده در امور مالی غیر متمرکز از ۱٫۴۲۲ عدد به ۱۷۴٫۶۷۳ رسیده است؛ یک افزایش ۱۲٫۱۸۳ درصدی.

گفتنی است با حضور پروژه‌هایی مانند Nexo و BlockFi، محبوبیت شیوه کسب درآمد ارزهای دیجیتال از طریق وام، در سال ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری داشته است.

همچنین به لطف شبکه اتریوم، امور مالی غیرمتمرکز به بازارهای خرده‌فروش این امکان را می‌دهد تا به این سیستم وام‌دهی، دسترسی پیدا کنند.

افزایش اتریوم تحت تأثیر قیمت ۱۷ هزار دلاری بیت کوین 

همچنین اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ بر اساس ارزش بازار، روز دوشنبه روندی مثبت را طی کرد و در حدود قیمت ۴۶۲ دلار، با افزایشی ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، معامله شد.

گفتنی است از آغاز ماه جولای، شبکه اتریوم به طور میانگین در هر روز بیش از ۱ میلیون تراکنش را تجربه کرده است. اولین تجربه این میزان تراکنش در میان سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و در زمان وقوع حباب بازار رخ داد.

معامله توکن‌ها و استیبل کوین‌ها، بخش بزرگی از این تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

به طوری که ۳۵ درصد تمامی تراکنش‌های اتریوم به لطف وجود یونی‌سواپ و تتر رخ داده است.

افزایش تراکنش‌ها به لطف یونی‌سواپ، یک نشانه گاوی مثبت در اقتصاد غیرمتمرکز یا امور مالی غیرمتمرکز است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *