طبق مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار، لاستیک نیز به لیست اقلامی پیوست که قیمت‌گذاری آن به تولیدکنندگان واگذار شده و زین پس به صورت آزاد قیمت‌گذاری خواهد شد.  

 به گزارش برات‌نیوز، ستاد تنظیم بازار با انتشار یک مصوبه جدید نرخ ارز تخصیصی به لاستیک‌های سنگین وارداتی را همان ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد که بر اساس محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها به فروش خواهد رسید.

علاوه‌براین مقرر شد تا لاستیک‌های سواری تولید شده با مواد اولیه ارز نیمایی مطابق با ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به این شرط آن که تولید و فروش آن “زنجیره توزیع” در سامانه جامع تجارت ثبت شود، توسط خود تولیدکنندگان قیمت‌گذاری شود.

در این مصوبه به صورت تبصره ذکر شده است که عدم ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت به عنوان عرضه خارج از شبکه شناخته شده و دستگاه‌های نظارتی این حوزه باید با متخلفین از طریق قانون برخورد کنند.

همچنین طبق این مصوبه جدید، تعدادی از لاستیک‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی بیشتر از ۸ ماه است در انبار عاملین دپو شده‌اند و علاوه‌بر هزینه‌های تبعین بیشتر برای توزیع کننده لاستیک سنگین تاریخ مصرف آن نیز رو به اتمام است، باید در هر استان کمیته‌ای با ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت و با عضویت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، استانداری و نهاد‌های نظارتی تشکیل دهند و تا قبل از پایان سال جاری تکلیف این لاستیک‌ها مشخص شود.

همچنین تمامی محموله‌های مواد اولیه ترخیص شده از تاریخ ۲۰ فروردین ماه 99 تا اول خرداد ماه 99 به دلیل عدم اعلام قیمت محصولات نهایی تولید شده از سوی سازمان حمایت و فروش به قیمت مصوب قبلی مابه التفاوت نرخ ارز را اخذ نخواهد کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *