به‌تازگی برای آن دسته از افرادی که سفارش فروش سهام عدالت خود را در کارگزاری‌های بورسی ثبت کرده بودند، امکان لغو سفارشات سهام عدالت فراهم شده است.

به گزارش برات‌نیوز، آن دسته از افراد که برای مدیریت سهام عدالت خود روش مستقیم را انتخاب کرده بودند با مراجعه به سایت کارگزاری‌های بورسی می‌توانند سفارش فروش 60 درصد از سهام عدالت خود را ثبت کنند.

از آنجایی ‌که تعداد متقاضیان خرید این سهام در طول هفته‌های گذشته کاهش یافته است، فرآیند فروش با تأخیر زیادی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ارزش سهام عدالت به 10 میلیون تومان رسید

از سوی دیگر افت شدید ارزش این سهام سبب شد تا برخی افراد تقاضای لغو سفارشات سهام عدالت خود را داشته باشند که از این پس این امکان فراهم شده است.  

بر همین اساس افرادی که سفارشات ثبت شده آن‌ها در کارگزاری‌های به فروش نرفته یا در جریان فروش قرار نگرفته است می‌توانند به سایت کارگزاری مذکور مراجعه کرده و سفارشات خود را لغو کنند.

ارزش روز سهام عدالت

در تاریخ سیزده آبان 99، ارزش برگه سهام عدالت یک میلیونی به بیش از 22 میلیون تومان رسید. بر همین اساس ، ارزش 30 درصد سهام عدالت قابل فروش به 3 میلیون و 396 هزار تومان و ارزش 60 درصد آن 6 میلیون و 792 هزار تومان گزارش شد.

در روزهای اخیر روند نزولی نمادهای تاثیرگذار بر ارزش سهام عدالت سبب شد تا این سهام نیز روند نزولی داشته باشد. طبق وعده‌های پیشین، سهام عدالت قرار بود پشتوانه‌ای برای قشر کم درآمد جامعه باشد اما حالا با این کاهش قیمت شدید، سهام‌داران نیز در فروش این سهم و دریافت پول خود با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

البته گفتنی‌ست که کارشناسان عقیده دارند سبد سهام عدالت تشکیل شده از نمادهای شاخص‌ساز، بعد از اعلام نتایج قطعی انتخابات آمریکا و با رشد بازار سهام، رشد خواهد کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *