شیائومی همچنان به آزمایش دوربین‌های تلفن همراه ادامه می‌دهد ولی این بار تمرکز خود را بیشتر بروی لنزهای جمع شونده این تلفن‌ها گذاشته است.

به گزارش برات نیوز، این کمپانی در اوایل سال جاری میلادی یک دوربین سلفی با نمایشگر پایین را به نمایش گذاشت و جز اولین کمپانی‌هایی بود که سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی را روی گوشی معرفی کرد.

پرچمدار Mi Mix ۳ آن حتی دارای یک صفحه کشویی برای آشکار کردن حسگر روی صفحه پشتی است.

این بار، این شرکت فناوری جدی دوربین را بر روی بدنه کوچک یک تلفن هوشمند فشرده می‌کند. شیائومی دو کانسپت خود را به صورت یکی لنز دیافراگم عریض معادل ۱۲۰ میلی‌متر و دیگری تله ماکرو معادل ۵۰ میلی‌متر در توییتر معرفی کرد.

شیائومی در ویدئویی که در توییتر خود منتشر کرده است، یک گوشی با دوربین در پشت و یک نمای نزدیک از لنز که به داخل و خارج دستگاه می‌آید را از نزدیک نشان داد.

حرکت کاملاً سریع انجام شد و لنز کاملاً باز شده، در عرض یک ثانیه جمع شد، اما آنقدر سریع نبود که به نظر می‌رسید.

لنزهای تلفن همراه
لنزهای تلفن همراه

لنزهای جمع شونده با الهام از دوربین سنتی

شیائومی گفت این کانسپت از طراحی دوربین سنتی الهام گرفته شده است و برای دیافراگم بزرگ‌تر و تثبیت کننده ارتقا یافته برای پرتره بهتر و عکس‌های کم نور بهینه شده است.

هیچ نمونه عکس یا جزئیات دیگری در مورد اینکه این فناوری را چقدر زود در یک محصول واقعی خواهیم دید به اشتراک گذاشته نشده است.

این شرکت همچنین ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد لنز تله ماکرو آن چگونه کار می‌کند و به عکاسان گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا رنگ‌های واضح و روشن را حتی در عکس‌های فوق‌العاده نزدیک به دست بیاورند.

تله ماکرو یک لنز تله و ماکرو ۲ در ۱ است که  سوژه را نزدیک‌تر بزرگنمایی کرده و به کاربران اجازه می‌دهد تا هنگام آماده بودن لنز فوکوس را تنظیم کنند.

باز هم، هیچ بیانیه رسمی از شیائومی در مورد این که این لنزهای جمع شونده در یک تلفن واقعی دیده می‌شوند یا خیر وجود ندارد.

اما با توجه به سابقه شرکت در ارائه پروژه‌های نوآورانه‌تر، جای تعجب نخواهد بود که در آینده نزدیک آنها را در یک محصول واقعی ببینیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *