اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

مادیران و تامین مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی

شرکت ماشین های اداری ایران

شرکت ماشین های اداری ایران که مدتی است با نماد “مادیرا” در فرابورس ایران حضور دارد در چند روز گذشته با صفوف خرید سنگین روبه‌رو شده و با اقبال سهامداران مواجه شده است.

به‌گزارش برات نیوز، بابک ثقفی مدیرعامل این شرکت به تامین مالی و پیشبرد طرح‌های توسعه پرداخته و می‌گوید: در زمستان سال گذشته با پیش‌بینی اینکه سال ۹۹ با توجه به تحریم‌ها افزایش نرخ ارز سال سختی خواهد بود، اقدامات به موقعی انجام دادیم که ما را در این شرایط در این جایگاه قرارداده. سهامداران اصلی شرکت با فروش سهام خود و تزریق نقدینگی به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان شرایط را برای سفارش‌گذاری به‌موقع و تامین مواد اولیه برای ما فراهم کردند و ما هم‌اکنون بدون هیچ مشکلی به تولید و عرضه کالا ادامه دادیم.

وی افزد: در حال حاضر نیز با توجه به دشوار شدن شرایط به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن نرخ ارز مشکلات برای تولیدکنندگان بیشتر شده، که طبق تصمیم اتخاذشده، مقرر شده است که سهامداران اصلی با فروش سهام خود ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به شرکت قرض دهند. این تزریق نقدینگی در مجموع ۸۰۰ میلیارد وام بدون بهره برای شرکت محسوب می‌شود که تاثیرات مثبت آن در صورت‌های مالی و توسعه طرح‌های شرکت بروز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: دیجیکالا و کافه بازار وارد بورس می‌شوند

مدیرعامل شرکت ماشین های اداری ایران اضافه کرد: ما در تلاش هستیم این سهام به صورت بلوکی فروخته شود تا در بازار تلاطم ایجاد نشود و بخشی هم به‌صورت جزئی فروخته خواهد شد.

بابک ثقفی درخصوص توسعه تولید گفت: همانطور که در مجمع عمومی سالیانه متعهد شدیم، تا زمستان امسال فاز دوم خط تولید یخچال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید و سوددهی این طرح سال آینده مشهود خواهد بود. همچنین خط تولید کولرگازی که نصب آن به‌دلیل محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرد باتاخیر مواجه شد، مهرماه راه‌اندازی می‌شود. تلاش ما بر این است همانطور که الان درتولید تلویزیون شماره یک بازار هستیم، درمحصولات دیگر نیز به‌همین جایگاه برسیم به‌همین جهت، با تکمیل خطوط تولیدی خود تمرکز ما در آینده نزدیک بر توسعه تنوع محصول و توسعه محصولات فعلی است و پس از آن به فکر گسترش سبد کالای خود خواهیم بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید