1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. ماسک به امپراطوری خود نزدیک‌تر شد
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

ماسک به امپراطوری خود نزدیک‌تر شد

ماسک

مالک ثروتمند تسلا یک قدم به آغاز امپراطوری خود در توییتر نزدیک تر شد.

به گزارش برات نیوز، اعضای هیات مدیره توییتر و دستکم 50 سرمایه گذار و سهامدار خرد و کلان این سازمان بین المللی روز گذشته به صورت رسمی از خانواده بزرگ توییتر خواسته‌اند در یک جلسه‌ ویدیو کنفرانس به مالکیت این سازمان توسط ایلان ماسک رای بدهند.

این البته موضوع تازه و عجیبی نیست اما پیش از این عنوان شده بود که سهامداران هرگز این کار را نخواهند کرد و با حضور ماسک مشکل دارند.

به نظر می‎رسد البته مشکلی اصلی در این بخش نباشد و خود هیات مدیره از حضور ماسک به وحشت افتاده باشد.

پیش‌تر هیئت حاکمه توییتر با خرید این کمپانی توسط ایلان ماسک به ارزش 44 میلیارد دلار در اواخر آوریل موافقت کرده بود.

این موافقت اما تا حدودی اجباری به نظر می‌رسید و در مصاحبه های شخصی این افراد مشخص بود که دل خوشی از ماسک و تیمش ندارند.

رای سهامداران این غول رسانه ای آخرین گام در انتقال مالکیت این کمپانی به ایلان ماسک خواهد بود.

ماسک در فکر یک امپراطوری است

خیلی از نزدیکان ماسک تردید ندارند که او در فکر تشکیل یه امپراطوری بزرگ اس.

آنقدر بزرگ که شاید بیل گیتس هم برای وارد شدن به قصر مرکزی آن اجازه ورود بخواهد و بدون هماهنگی حتی درباره آن حرف هم نزدند!

هیئت مدیره توییتر به اتفاق آرا توصیه کرده است که سهامداران به نفع ایلان ماسک برای تصاحب غول رسانه های اجتماعی توییتر رای دهند.

هیئت مدیره توییتر در ابتدا پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری را با قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم در اواخر آوریل را پذیرفت و تایید سهامداران آخرین مانع برای عبور از این معامله است که مانع از هر گونه رفتار نامنظم بالقوه ماسک می شود.

بر اساس پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 21 ژوئن، هیئت مدیره توییتر به اتفاق آرا تشخیص داد مشکلی در انتقال مالکیت نیست و از سهامداران خواسته است تا به این معامله رای مثبت دهند.

هیئت مدیره اعلام کرد که توییتر میزبان یک جلسه مجازی – در تاریخی نامشخص – برای رأی گیری در مورد ادغام خواهد بود که مهلت آن تا 24 اکتبر است.

به نظر می رسد این تصاحب در اوایل این ماه پس از اینکه ماسک هیئت مدیره توییتر را به دلیل ارائه ندادن داده های مربوط به تعداد کاربران جعلی در این پلتفرم مورد هدف قرار داد و تهدید کرد که در صورت عدم تحویل داده ها، پیشنهاد خود را پس می گیرد، آشکار شد.

هیئت مدیره از آن زمان موافقت کرده است که داده ها را با ماسک به اشتراک بگذارد و این مشکل حل شده است.

بسیاری از ناظران بر این باور بودند که ماسک در نتیجه سقوط قیمت سهام از زمانی که پیشنهاد خرید برای اولین بار ارائه شد، تلاش می کرد تا از معامله خارج شود.

نشانه‌ای مبنی بر اینکه ماسک به‌طور جدی قصد دارد تا تصاحب و قدرت مالکیت خود را به پیش ببرد، در 16 ژوئن، زمانی که مدیرعامل تسلا برای اولین بار در جلسه پرسش و پاسخ در مورد برنامه‌های خود با کارکنان صحبت کرد به ثبت رسید و مشخص شد.

طبق رونوشت فاش شده ماسک پیشنهاد کرد که می‌تواند به دنبال ادغام میزبانی از پرداخت‌های دیجیتال در این سرویس باشد، از جمله رمزارز:

«من فکر می‌کنم منطقی است که پرداخت‌ها را در توییتر ادغام کنیم تا به راحتی بتوان پول را به صورت تراکنش آزاد و بی دردسر منتقل کنیم.»

بنابراین هدف من به حداکثر رساندن سودمندی سرویس خواهد بود – هر چه مفیدتر باشد، بهتر است. و اگر کسی بتواند از آن برای پرداخت راحت استفاده کند، سودمندی آن افزایش می یابد.»

ربات‌ها و تأیید حساب‌ها نیز یکی دیگر از مسائلی بود که ماسک بر آن تأکید کرده است. ماسک ارزش معرفی حساب‌های تأیید شده پولی را برای این که کاربران را قادر سازد بین کاربران واقعی و جعلی تمایز قائل شوند، بیان کرده و در این راه مصمم است.

ماسک بر وجود «کلاهبرداری‌های ارزی بسیار زیاد در توییتر» به عنوان یکی از دلایل کلیدی برای معرفی چنین ویژگی تاکید کرد.

این موضوع به ویژه برای طرفدار دوج کوین بسیار مهم و حیاتی است.

اخیراً مجموعه‌ای از ویدیوهای دیپ‌فیک که از شباهت او برای ترویج کلاهبرداری‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

3 × سه =

فهرست