1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. تصویب دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تصویب دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی

مالیات برخانه های خالی

مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز، یکشنبه ۲۲ تیرماه، با دو فوریت طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی) موافقت کرد و نمایندگان به آن رای مثبت دادند.

به‌گزارش برات نیوز، محمدرضا صباغیان به عنوان مخالف دو فوریت این طرح گفت: باید ببینیم در این زمینه چه قوانینی وجود داشته در حالی که قوانین موجود و متعارض به همراه این دو فوریت ارائه نشده است. ما با نفس کار موافقیم اما بهتر است کار بیشتری انجام شود و چکش‌کاری و پختگی لازم را داشته باشیم.

از طرفی محمد حسین حسین‌زاده بحرینی نیز در موافقت با دو فوریت این طرح بیان کرد: بیش از نیاز کشور واحد مسکونی ساخته شده و آماده سکونت داریم و مشکل بازار مسکن ما بالابودن تقاضا نیست. در دوره نهم در قانون مالیات‌های مستقیم ماده‌ای را تصویب کردیم در مورد راه‌اندازی سامانه اسکان و املاک، اما دولت همکاری لازم را نداشت و این قانون ۶- ۷ سال معطل ماند، لذا این سامانه اگر بخواهد اثربخش باشد هم باید املاک و هم اسکان خانوارها ثبت شود که این طرح دو فوریتی به دنبال سرعت بخشیدن به این فرآیند است.

بیشتر بخوانید: قیمت مسکن در تهران ۴۰۰ درصد افزایش یافت

علی بابایی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان مخالف با دو فوریت این طرح گفت: اهمیت مسکن واضح و مشخص است اما نباید عجله کنیم. بهتر است نمایندگان به یک فوریت این طرح رای دهند تا در کمیسیون تخصصی بحث شود. جامعه شعار نمی‌خواهد ما باید نگاه کارشناسی و عقلانی در این زمینه داشته باشیم.

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت این طرح گفت: توقع مردم این است که کار جدی و درخوری در حوزه مسکن انجام شود ما در کمیسیون اقتصادی اعلام آمادگی می‌کنیم که به فوریت به این طرح رسیدگی کنیم و آن را در دستور کار قرار دهیم. ما باید باری از دوش مردم برداریم و اقدامات دیگر در حوزه مسکن نیز بلندمدت است، اما تصویب این طرح می‌تواند در کوتاه‌مدت اثربخش باشد.

در ادامه دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی به رای نمایندگان گذاشته شد که نمایندگان با اکثریت آرا با آن موافقت کردند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست