خبر شناسایی 20 دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز درحالی منتشر شد که همچنان مسوولان بر غیر قانونی بودن فعالیت این دستگاه ها تاکید دارند .

به گزارش برات نیوز، تاکید مسوولان برای فعالیت غیر قانونی این دستگاه های استخراج رمز ارز به دلیل پرمصرف بودن برق این دستگاه ها و آسیب رسانی به سیستم برق رسانی به مشترکان وزارت نیرو است .

در همین حال با توجه به اینکه فعالیت ماینرها برای استخراج رمز ارز و بیت کوین درکشورغیر قانونی اعلام شده اما همچنان شاهد فعالیت ماینرهای غیر قانونی و پنهانی  هستیم و در بسیاری از موارد فعالیت پنهانی و بدون مجوز این دستگاه های استخراج رمز ارز گزارش می شود .

در همین راستا مدیر توزیع نیروی برق جنوب شهرستان کرج از شناسایی ۲۰ دستگاه استخراج رمز ارز (ماینر) غیرمجاز به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در محدوده توزیع برق جنوب شهرستان کرج خبر داده است .

جمع آوری ماینرهای غیر قانونی در کرج

عزیز آقازاده  مدیر توزیع نیروی برق جنوب شهرستان کرج با بیان اینکه این تعداد دستگاه به‌صورت غیرقانونی از تعرفه‌های برق ارزان قیمت استفاده می‌کردند، گفت: با همکاری کارشناسان دفتر بازرسی، معاون دادستانی و کلانتری، ۲۰ دستگاه کشف، جمع‌آوری و تحویل مراجع قضایی شد.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی با اشاره به پرمصرف بودن این دستگاه‌ها اظهار کرد: استفاده از این دستگاه‌ها باعث آسیب‌رسانی به تاسیسات و لوازم برقی مشترکان، خاموشی ناشی از کمبود برق و در نتیجه موجب نارضایتی مشترکان می‌شود.

گفتنی است وچود ماینرهای غیرقانونی نسبت به گذشته افزایش یافته و متاسفانه حوزه رمزارزها و استخراج آنها همچنان با موانع و بلاتکلیفی های بسیاری همراه است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *