بازی

مایکروسافت مشتری بخش سرگرمی برادران وارنر

مایکروسافت و شرکت‌های دیگر به دنبال خرید بخش سرگرمی تعاملی برادران وارنر هستند

طبق اطلاعاتی که در مدت اخیر به دست آوردیم، به نظر می‌رسد که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر (Warner Bros. Interactive Entertainment) حال و روز چندان خوشی ندارد و شرکت‌های مشهور در عرصه تولید و تهیه بازی‌های ویدیویی، چشم به خرید این بخش دارند.

 

بعید می‌دانم فردی با شرکت بزرگ و قدیمی برادران وارنر (Warner Bros) آشنایی نداشته باشد. این شرکت که سابقه بسیار زیادی در ساخت فیلم‌های سینمایی دارد، از اواخر دهه 70 میلادی به سمت صنعت و دنیای بازی‌های ویدیویی آمد و سعی کرد در این زمینه نیز رقابت و کار کند. با این که سال‌ها و حتی دهه‌های اولیه برای آغاز کار شرکت برادران وارنر در حوزه ویدیو گیم خوب و درخشان نبود، اما این شرکت چند سالی است که با تشکیل یک بخش کاملا مخصوص سرگرمی‌های تعاملی یا همان Warner Bros. Interactive Entertainment، به صورت متمرکز به ساخت بازی‌های ویدیویی با کیفیت می‌پردازد و استودیوهای زیادی را در زیر مجموعه خود دارد. به عنوان مثال، بازی‌های با کیفیتی مانند سری Batman Arkham (تیمارستان آرکهام، شهر آرکهام و شوالیه آرکهام) یا سری Middle Earth (سایه موردور و سایه جنگ) را در نظر بگیرید که عناوین فوق‌العاده‌ای هستند و به وسیله دو استودیوی کاربرد زیر مجموعه بخش گیم برادران وارنر، یعنی استودیوی راک استدی (RockSteady) و مونولیث پروداکشنز (Monolith Product) ساخته شده‌اند. همچنین بازی بزرگی چون Mortal Kombat یا حتی سری LEGO را نیز در نظر بگیرید تا به اهمیت دارایی‌های این شرکت، پی ببرید.

حال، نگرانی‌ها از جایی آغاز می‌شود که در هفته‌ها و روزهای اخیر، صحبت از به فروش رفتن تمام بخش سرگرمی تعاملی شرکت وارنر است. طبق اطلاعاتی که در دست داریم، به نظر می‌رسد که شرکت برادران وارنر، بدهی و قرض چند صد میلیونی دارد و مدیران این شرکت قصد دارند برای خارج کردن شرکت از زیر فشار قرض و مشکلات مالی، بخش سرگرمی‌های تعاملی یا همان ویدیو گیم را به مبلغی تعیین شده و البته هنگفت، به فروش برسانند. با این که این خبر به صورت رسمی تایید شده و در حد یک گزارش و نقل قول از منابع غیر رسمی باقی مانده، اما قطعا یک موضوع نگران کننده محسوب می‌شود، چرا که بسیاری از استودیوهای زیر مجموعه‌ی شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر، در حال کار برروی پروژه‌ها و بازی‌های مهم و بزرگی هستند و بلاتکلیفی برای آن‌ها ممکن است برای پروژه‌های مهمی که دارند، بد و سنگین تمام شود.

مایکروسافت و شرکت‌های دیگر به دنبال خرید بخش سرگرمی تعاملی برادران وارنر هستند
سری بازی Batman Arkham که از عناوین مهم شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر محسوب می‌شوند و می‌دانیم که هم استودیوی راک استدی و هم استودیوی Warner Bros Montreal در حال ساخت بازی‌های جدیدشان هستند.

 

حالا، بخش جالب این قضیه زمانی آغاز می‌شود که بدانیم شرکت‌های بزرگ و نامداری به دنبال خریداری بخش سرگرمی‌های تعاملی و بازی‌های ویدیویی شرکت برادران وارنر هستند. تا کنون، نام چند شرکت بزرگ و مشهور در صنعت بازی، مانند مایکروسافت (Microsoft)، اکتیویژن بلیزارد‌ (Activision Blizzard)، تیک تو (Take-Two Interactive Software) و الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، برای کاندید‌های اصلی خرید بخش گیم برادران وارنر به گوش رسیده است و این احتمال وجود دارد که هر کدام از آن‌ها اقدام به خریداری این بخش و به خدمت گیری استودیوهای زیر مجموعه آن کنند. علاوه بر این، توجه داشته باشید که با وجود انتشار این گزارش‌ها، شرکت‌هایی که به عنوان کاندید خریداری بخش ویدیو گیم شرکت برادران وارنر معرفی شده‌اند. پاسخ و واکنشی را نسبت به این اخبار و روابط منتشر نکرده‌اند.

گفته می‌شود که شرکت برادران وارنر، بدهی سنگینی به مبلغ 154 میلیون دلار دارد و قصد دارد برای پرداخت آن، بخش سرگرمی‌های تعاملی یا همان ویدیو گیم خود را به فروش برساند. این در حالی است که بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر، طبق محاسبات انجام شده، حدود 4 بیلیون دلار ارزش دارد و این رقم بسیار بیشتر از رقم بدهی شرکت برادران وارنر محسوب می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا وارنر راضی به فروش بخش بازی‌های ویدیویی خود به یکی از شرکت‌های بزرگ اشاره شده، می‌شود یا خیر و حتی نمی‌دانیم که آیا گزارش‌های منتشر شده کاملا درست هستند یا خیر؟ به تازگی گزارش‌ها و اخباری درباره یک بازی هری پاتر (harry potter) جدید به گوش می‌رسد و حتی منابع معتبری نیز آن را تایید کرده‌اند. گفته می‌شود این عنوان در سبک نقش آفرینی است و پروژه بسیار بزرگ و عظیمی به شمار می‌آید. حال، باید این سوال را مطرح کنیم که اگر شرکت برادران وارنر وضعیت مالی خوبی ندارد و می‌خواهد بخش سرگرمی‌های تعاملی خود را به فروش برساند، پس چگونه ساخت یک بازی harry potter پر خرج میسر می‌شود؟

این مطلب را نیز مطالعه کنید: 30 بازی منتخب کنسول پلی استیشن 4 که هم‌اکنون می‌توانید تجربه کنید

باید منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم و تا آن زمان، به طور قطع درباره اتفاقات رخ داده نظر ندهیم. در صورت فروش رفتن بخش بازی‌های ویدیویی شرکت برادران وارنر، شما ترجیح می‌دهید که این بخش به صورت کامل در اختیار کدام شرکت قرار گیرد؟ از بین مایکروسافت (Microsoft)، اکتیویژن بلیزارد‌ (Activision Blizzard)، تیک تو (Take-Two Interactive Software) و الکترونیک آرتس (Electronic Arts) کدام را انتخاب می‌کنید؟ نظرات خوب خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید